Samorząd Uczniowski

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

Samorząd Uczniowski naszej szkoły współdziała z Dyrekcją i nauczycielami. Jego głównym celem jest wpajanie uczniom demokratycznych norm współżycia i zachęcanie do podejmowania działań na rzecz klasy i szkoły.

          Cele Samorządu Uczniowskiego, które zostały zrealizowane w ramach wykonywanych działań przedstawiają się następująco:

·       stwarzanie warunków do wyzwolenia w uczniach aktywności społecznej, samokontroli, samooceny i samodyscypliny;

·       kształtowanie umiejętności grupowego działania uczniów;

·       pomoc w planowaniu życia i pracy w szkole;

·       kształtowanie pozytywnych postaw społecznych;

·       wszechstronne działania zobowiązujące uczniów do rzetelnej nauki, tworzenia przyjaznej atmosfery w szkole, okazywania szacunku dorosłym i rówieśnikom;

·       organizowanie wolnego czasu uczniów.

 

         Efektem działań przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły jest:

·       szybkie i efektywne diagnozowanie potrzeb społeczności uczniowskiej,

·       wpływ na sprawy placówki w obszarze dydaktyki, przestrzeni szkoły oraz organizacji jej pracy,

·       wzrost aktywizacji i uspołecznienia uczniów oraz wdrożenie ich do samodzielności poprzez rozwój samorządności, kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich  i patriotycznych,  poszerzenie znajomości Praw Człowieka, Dziecka Ucznia,

·       wypracowanie schematu działań, który z powodzeniem można corocznie powtarzać, wypełniając go pomysłami i działaniami wynikającymi z oczekiwań dzieci i potrzeb szkoły,

·       pielęgnowanie tradycji szkolnej i ceremoniału,

·       reprezentowanie interesów młodzieży szkolnej wobec Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i organów (podmiotów) pozaszkolnych,

·       stwarzanie możliwości rozwijania demokratycznych form współżycia, współdziałania uczniów i przyjmowania współodpowiedzialności za jednostki i grupy oraz wzrost umiejętności pracy w zespole i komunikacji interpersonalnej,

·       wzrost empatii - podejmowanie konkretnych działań na rzecz osób będących w szczególnie trudnej sytuacji i na rzecz zwierząt.

 

Zadaniem opiekuna Samorządu Uczniowskiego jest:

·       czuwanie nad całokształtem prac Samorządu Uczniowskiego,

·       pośredniczenie między uczniami a nauczycielami oraz rodzicami,

·       doradzanie i wspomaganie inicjatyw uczniowskich.

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2023/2024

W roku szkolnym 2023/2024 w I semestrze, udało się zrealizować wiele przedsięwzięć, które wynikały z planu pracy ustalonego na pierwszym zebraniu, które odbyło się 12 września 2023r. Wszelkie działania i podejmowane wysiłki miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, próbę zagospodarowania uczniom wolnego czasu i zrobienia czegoś dla innych.

Wybór opiekuna SU, którym została p. Ewelina Pakuła oraz p. Dominika Kmiecik w razie nieobecności głównego opiekuna (8 września 2023r.)

Wybór przewodniczącego SU, którym został Rafał Rzepa z klasy 5a (18 września 2023r.)

Dzień Chłopaka – w ten dzień można było założyć do szkoły krawat lub muszkę oraz cała społeczność męska naszej szkoły zebrała się na boisku szkolny, gdzie dziewczyny złożyły im życzenia oraz zaśpiewały głośne sto lat. Chłopcy mogli także wykazać się swoimi zdolnościami tanecznymi tańcząc z dziewczynami w parach belgijkę. Jednak na koniec pokazali swoją wytrzymałość wykonując jak najwięcej w określonym czasie pompek, przysiadów i pajacyków oraz każdy z chłopców mógł wykonać jeden celny lub nie strzał na bramkę (29 września 2023r.) 

- Dzień zwierząt - SU zorganizował również zbiórkę karm mokrych i suchych dla zwierząt w schronisku (cały październik 2023r.)

Dzień Dyni – obowiązywał kolor pomarańczowy oraz można było pooglądać wystawę różnych prac plastycznych wykonanych przez klasy. Były tam dynie przestrzenne wielkości piłek do ćwiczeń, była dynia umieszczona na taczce było wiejska zagroda z elementami dyni, były  plakaty i ulotki o dyniach. (31październik 2023r.)

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka na znak solidarności z cały światem ubraliśmy się na kolor niebieski (20 listopad 2023r.)

Dzień Misia – w ten dzień obowiązywał kolor brązowy, można było również przebrać się za misia albo założyć jakiś gadżet z nim związany. W ten dzień można było przyjść do szkoły ze swoim ulubionym misiem lub przytulanką oraz zrobić sobie zdjęcie w foto - budce i na chwilę stać się słodkim grubiutkim misiem. (24 listopad 2022r.)

Andrzejki taneczne przerwy z wróżkami i czarodziejami (dzieci mogły się przebrać). Po szkole chodzili też wróżbici i przekazywali uczniom i nauczycielom same dobre wróżby. (30 listopad 2023r.)

Mikołajki – oczywiście w ten dzień nie zapomnieliśmy o naszych uczniach i SU zorganizował dzień w którym małych i dużych odwiedził w klasach Święty Mikołaj wraz z aniołkami i diabełkami, zdając im dużo różnych pytań związanych z tym dniem oraz wręczając słodki upominek zakupiony przez radę rodziców naszej szkoły. W ten dzień obowiązywał kolor czerwony oraz mikołajkowe czapeczki (6 grudnia 2023r.)

Szkolny kiermasz bożonarodzeniowy uczniowie pomagali w organizacji stanowisk na kiermaszu, pomagali również młodszym uczniom podczas sprzedaży pięknych ozdób świątecznych (13 grudnia 2023r.)

- Podczas każdego zorganizowanego dnia obowiązuje zasada „Kto przebrany nie pytany.”

Opiekun SU Ewelina Pakuła

SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2022/2023

21 września w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego samorządu uczniowskiego.
Naszymi kandydatami byli:

Rafał Rzepa z klasy 4a
Tymoteusz Cichoń z klasy 7b
Szymon Przesmycki, Maria Froch,  Adam Pradela z klasy 8a
Julia Bendkowska z klasy 8b

Dzień przed wyborami kandydaci przeszli po klasach i przedstawili naszym uczniom klas 1-8 swoje programy „wyborcze” czyli swoje propozycje różnorakich imprez szkolnych, które urozmaicą i rozweselą codzienne życie w szkolnych murach.

A były to różnego rodzaju szalone propozycje między innymi: taneczne przerwy, 13 dzień każdego miesiąca bez pytania, pierwszy dzień miesiąca bez kartkówek i sprawdzianów, słodkie przerwy, dzień Tosta, dzień budyniu, wybór nauczyciela miesiąca, różowa skrzynka w toaletach dla dziewczyn i wiele, wiele innych działań.

Przewodnim hasłem naszych kandydatów było „Aby w szkole nie było nudno tylko wesoło i kolorowo”.

Uczniowie w dzień wyborów oddali jeden głos na jednego kandydata, wrzucając swoje głosy do skrzynki wyborczej.

Po komisyjnym zliczeniu głosów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023 została Julia Bendkowska z klasy 8b, a zastępcą Rafał Rzepa z klasy 4a. 

Zwycięzcom bardzo gorąco gratulujemy. Pozostałym kandydatom gratulujemy odwagi i pomysłowości w przedstawianiu siebie. Jednak prosimy niech nie rezygnują tak szybko i angażują się wspólnie z wygranymi.

Opiekunami naszego Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym po przeprowadzonych wyborach wśród naszej społeczności uczniowskiej dnia 19 września zostali pan Adam Szydło i pani Ewelina Pakuła.

 

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2021/2022

SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2019/2020 

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

ROCZNY PLAN PRACY SAMORZĄDU SZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2019/2020

 

30 listopada 2019r. Wizyta w schronisku dla zwierząt.

W sobotę rano Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Agnieszka Hypki i rodzicami odwiedzili schronisko dla zwierząt,, Cichy Kąt " w Tarnowskich Górach. Akcja zbiórki potrzebnych rzeczy trwała w naszej szkole od października do połowy listopada. Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się w ten rodzaj pomocy dla zwierząt. Dziś zostały przekazane zebrane smakołyki, karmy i ciepłe kocyki zostały przekazane schronisku, a przy okazji tych odwiedzin można było zobaczyć, jak ono funkcjonuje.
Zapraszamy do ponownej zbiórki od poniedziałku do 10 grudnia!

zobacz

29 listopada 2019r. Andrzejki

Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. W czwartek z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla klas 4-8. Podczas zabawy można było zaspokoić pragnienie napojem zasponsprowanym przez Państwa Hachulskich- bardzo dziękujemy. Wspólna zabawa w rytm największych hitów zakończyła czas hucznych imprez przy głośnej muzyce.

zobacz

25 listopada 2019r. Konkurs pluszowego misia

Z okazji Międzynarodowego Dnia Misia Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Agnieszki Hypki zorganizował w klasach 1-3 konkurs na rymowankę związaną ze swoim pluszakiem. Cieszył się on dużym zainteresowaniem i ciężko było wyznaczyć zwycięzców. Po wielu dyskusjach wybrano 3 miejsca na podium: 1 miejsce- Maja Hermansa kl. 3b, 2 miejsce- Bartek Witkowski kl. 1a, 3 miejsce- Wojtek Kurda kl. 1c. 15 właścicieli niesamowitych misiów z ciekawymi pomysłami na rymowankę nagrodzono dyplomami.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności!

zobacz

25 listopada 2019r. Dzień pluszowego misia

Samorząd Szkolny zorganizował obchody Dnia Pluszowego Misia. W tym wyjątkowym dniu nasi najmłodsi uczniowie mogli spędzić lekcje ze swoimi pluszakami na ławce szkolnej. Aby uwiecznić ten dzień wykonane został pamiątkowe zdjęcia. Obchodom towarzyszył również konkurs na rymowankę związana z imieniem ulubionego misia.

zobacz

14 października 2019r. Dzień Edukacji Narodowej

W Dzień Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem postanowił zapoczątkować konkurs ,, Nauczyciel Roku". Tytuł i statuetkę przyznawała społeczność uczniowska w tajnym głosowaniu. Kolejnym krokiem było podliczenie głosów przez komisję skrutacyjną. Nauczyciel roku to osoba charakteryzująca się takimi cechami jak bycie zabawnym, przyjacielskim, miłym czy potrafiącym nauczyć najbardziej opornych. W roku 2019/2020 dwóch nauczycieli zdobyło taką samą ilość punktów mgr Ilona Sieja i mgr Agnieszka Hypki. Ponadto pozostałym nauczycielom zostały wręczone dyplomy gratulujące nominację w konkursie. Dyplomy zostały wręczone dyrekcji mgr Lidii Dylewskiej, mgr inż. Agnieszce Bylicy, oraz nauczycielom mgr Adamowi Szydło, mgr Celine Kurzok, mgr Annie Golus. 

zobacz

7 października 2019r. Międzynarodowy Dzień Muzyki

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie od 1975 roku. To dzień, w którym króluje muzyka i okazja do organizacji wielu wspaniałych wydarzeń . W naszej szkole dzień ten obchodzony będzie kilkukrotnie .Na przerwach 7.10.2019, uczniowie mieli okazję zatańczyć do znanych hitów muzycznych. Społeczność szkolna spędzała czas wolny  w rytmie znanych i lubianych utworów. Cała akcja została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i jego opiekuna. To dopiero początek obchodów z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia.

zobacz

30 wrzesień 2019r. Dzień Chłopaka

30 X to ważna data dla męskiej części naszej szkoły. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizował dzień Chłopaka. Wszyscy- i dziewczyny, i chłopcy- mieli dziś przyjść ubrani w muszki lub krawaty. "Prawie wszyscy" o tym pamiętali.  W klasach z wychowawcami odbyły się imprezy. Były życzenia, upominki, dyplomy, konkurencje i ogólnie wesoła atmosfera. 

Samorząd zorganizował również szkolny konkurs na "Super chłopaka 2019/2020". Spośród nominowanych kandydatów z klas I-III wygrał w głosowaniu Oliwier Błachut z klasy 2b, natomiast wśród nominowanych panów z klas IV-VIII wygrał Piotr Szopa z klasy IVa. Zwycięzcy otrzymali specjalnie ufundowane statuetki. Gratulujemy popularności i kultury osobistej!

Natomiast wszystkim chlopakom, panom, mężczyznom życzymy wiele szczęścia i sukcesów.

zobacz

 

 

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2018/2019

ROCZNY PLAN PRACY SAMORZĄDU SZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2018/2019

 Co robi Samorząd Uczniowski

 

20 maja 2019r. Słodkie przerwy dla chorej Mai !!!
 
Czasem los jest niesprawiedliwy. Historia małej Majki wzbudziła w nas skrajne emocje. Postanowiliśmy zareagować jako szkoła na tyle, ile możemy. Dlatego 20 maja Samorząd Uczniowski, rodzice, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły chcieli pomóc . Szybka inicjatywa sprzedaż ciast i słodkości na przerwach spowodowały lawinę pomocy a nasi uczniowie objadali się w tym dniu świeżutkim jeszcze ciepłym ciastem, pączkami, pierniczkami. 

Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany przez Radę Rodziców na leczenie 4 - letniej ciężko chorej Majki.

zobacz

18 maja 2019r. Szkolny Piknik

Na naszym szkolnym pikniku, który odbył się 18 maja, uczniowie z samorządu szkolnego brali czynny udział w organizacji tego wesołego spotkania dzieci, rodziców oraz nauczycieli. Poprzez malowanie twarzy małym i dużym dzieciakom wywoływali w ten sposób na ich twarzach uśmiech oraz zamieniali ich chociaż na chwilę w superbohaterów, księżniczki, piratów, pająki, batmany itp. Dzieciaki bardzo cierpliwie czekały w kolejce do malowania a chętnych było bardzo wiele.

zobacz

Spotkania samorządów uczniowskich z Radzionkowskich szkół

 
W trakcie drugiego semestru roku szkolnego 2018/2019 uczennice z naszego szkolnego samorządu wraz z opiekunem panią Eweliną Pakuła  brały udział w kilku spotkaniach pt: "Razem w kierunku demokracji" samorządów uczniowskich z wszystkich Radzionkowskich szkół. Spotkania odbywały się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym dla dziewcząt, Liceum Ogólnokształcącym, Gimnazjum Ojca Ludwika Wrodarczyka. Na  spotkaniach tych opracowywaliśmy etapy działania mające na celu zorganizowanie imprezy charytatywnej dla chorego ucznia naszego miasta, uczęszczającego do Gimnazjum w Radzionkowie. Naszymi wspólnymi siłami i przy pomocy MOSiR Radzionków zapraszamy wszystkich na imprezę zorganizowaną na Księżej Górze 16 czerwca, która jest zakończeniem naszych wspólnych działań.  Zapraszamy!!!

zobacz

marzec 2019r. Dzień seniora - Zbiórka łamigłówek, krzyżówek, sudoku !

 
W marcu 2019 roku samorząd uczniowski zorganizował zbiórkę nowych egzemplarzy różnego rodzaju krzyżówek, łamigłówek, które zostały przekazane wraz z życzeniami w postaci laurek od najmłodszych naszych uczniów do Domu Samotnej Starości w Mierzęcicach. W imieniu mieszkańców przekazujemy gorące dziękuję dla wszystkich którzy brali udział w zbiórce.
 
 
8 marca 2019r. Dzień Kobiet

Piątek 8 marca rozpoczął bardzo przyjemnie weekend- Dzień Kobiet w naszej szkole był obchodzony z przytupem. Samorząd Uczniowski zorganizował w świetlicy Salon Piękności dla wszystkich mniejszych i większych kobietek. Dziewczyny mogły liczyć na piękny makijaż, fryzurę czy manicure. Każda w ten wyjątkowy dzień mogła poczuć się cudownie, olśniewająco, a nawet oszałamiająco! Starsze uczennice dbały sumiennie o niecodzienny wygląd i fantastyczne samopoczucie uczestniczek Salonu Piękności stosując w tym zakresie całą swoją wiedzę i umiejętności. Chętnych do upiększających zabiegów było wiele.

zobacz

 6 luty 2019r.- Dyskoteka dla klas 6-8 i gimnazjum:

W środę 6 lutego samorząd uczniowski naszej szkoły zorganizował dyskotekę na zakończenie pierwszego semestru nauki dla klas 6-8 SP i 3 gimnazjum. Nie było nas wielu, ale ci co skusili się przyjść nie żałowali. Była dobra muzyczka, popcorn oraz smaczna gorąca pizza. A ci co nie potrafili rozstać się chociaż na 3 godzinki z komputerem niech żałują bo taka impreza już się nie powtórzy.

zobacz

25 stycznia 2019r. - Dzień sekretarek

Dzisiaj 25 stycznia w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował małe święto z okazji "Dnia Sekretarek". Pamiętając o naszych kochanych sekretarkach, życzymy im dużo cierpliwości, zrozumienia dla maruderów, uśmiechu i mało pracy papierkowej. Wszystkie klasy wykonały dla naszych pań kolorowe laurki z życzeniami a Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Eweliną Pakuła przyrządził przepyszną herbatkę zimową oraz ciasteczko. Wszystkim klasom i wychowawcą dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie kartek z życzeniami.

zobacz 

16 stycznia 2019r. - Dyskoteka karnawałowa dla klas 4-6

Bal karnawałowy dostarcza dzieciom wiele atrakcji i moc radości. Samorząd szkolny zorganizował dla uczniów zabawę, w której uczestniczyli najwytrwalsi z wytrwałych. Karnawał pochłonął wszystkich uczniów biorących udział w zabawie! 

zobacz

7 grudnia 2018r. - podziękowanie od schroniska w Bytomiu

Podziękowanie za zbiórkę dla schroniska.

zobacz

12 grudnia 2018r. - Świąteczny kiermasz

W naszej szkole dziś czuć już święta- wszystkie klasy chwalą się swoimi towarami świątecznymi. Każdy może coś fajnego kupić dla siebie lub na prezent dla kogoś bliskiego. Można nawet kupić pyszny dżemik śliwkowy. Śpieszcie się po zakupy do do SP 4, bo "dobrze jest być aniołem, choć przez jeden dzień". Wszystkie bowiem dochody z kiermaszu będą przeznaczone dla Rady Rodziców, która realizuje później wszelkie zamówienia nauczycieli i uczniów. ZAPRASZAMY!

zobacz

9 grudnia 2018r. -  ZAPROSZENIE na szkolny kiermasz świąteczny

Zapraszamy wszystkich sympatyków szkoły, rodziców, sąsiadów,absolwentów oraz wszystkich tych, którzy mają ochotę dołączyć siędo spędzenia czasu wspólnie z nami na SZKOLNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY.

zobacz

6 grudnia 2018r. - mikołajki

Jutro 6 grudnia odwiedzi nas św. Mikołaj razem z uczniami z samorządu uczniowskiego. Chcemy Go godnie powitać, dlatego WSZYSCY uczniowie i nauczyciele ubierają się na czerwono oraz zakładają czapkę mikołajową, reniferowe lub aniołkowe gadżety.

Czwartkowy dzień - jak zwykle 6 grudnia - upłynął nam pod znakiem wizyt świętego Mikołaja. Wraz ze swym orszakiem aniołów odwiedził wszystkich uczniów i dla każdego miał niespodziankę. A to oznaczało, że wszystkie dzieci w naszej szkole były grzeczne i zasłużyły sobie na prezent. Uczniowie klasy 4c również cieszyli się z odwiedzin tak długo i niecierpliwie oczekiwanego gościa. Było wesoło,  emocjonująco i Mikołajkowo.

zobacz

30 listopada 2018r. - taneczne przerwy

30 listopada z okazji andrzejek Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dla wszystkich naszych dużych i małych uczniów TANECZNE PRZERWY, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzięki nim poznaliśmy kilkanaście talentów tanecznych i odważnych uczniów, którzy tańczyli z panią dyrektor. Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak nasi uczniowie potrafią się super bawić. Dziękujemy chłopakom z klasy III gimnazjum - Rafałowi i Szymonowi - którzy poświęcili wszystkie swoje przerwy, żeby umożliwić nam dobrą zabawę przy dobrej muzyce.. Mamy nadzieję, że takie przerwy będą organizowane w naszej szkole....jeszcze Społeczność szkoły razem z opiekunami Samorządu Uczniowskiego dziękuje pani dyrektor za wsparcie pomysłu i zgodę na tak szalone obchodzenie "Andrzejek". Dziękujemy.

26 listopad 2018r. - zbiórka dla schroniska dla bezdomnych zwierząt

Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę karmy (i nie tylko) dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu i Tarnowskich Górach. Akcja potrwa do 6 grudnia. Wszelkie dary prosimy przynosić do świetlicy szkolnej. Zbiórkę prowadzi Pani Ewelina Pakuła i Marta Pankiewicz-Rymiorz. Pokażmy, że los zwierząt nie jest nam obojętny!

zobacz

11 listopad 2018r. - odśpiewanie Hymnu narodowego cała społecznością szkolną z okazji 100 - lecia Odzyskania Niepodległości:

Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy naszej szkoły punktualnie o godzinie 11.11 razem odśpiewali wszystkie zwrotki naszego hymnu narodowego. To była podniosła chwila, w której ta niezwykła pieśń narodowa złączyła nas wszystkich w jeden chór

 

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

filmy

My na mapie