Innowacje klasy 1

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

Na ostatnich lekcjach języka angielskiego uczniowie klasy innowacyjnej świetnie bawili się przy poznawaniu ubrań. Przynieśli z domu ubrania od mamy lub taty i bawiliśmy się z przebieranie oraz opowiadanie. Uczniowie oprócz świetnej zabawy ćwiczyli opisywanie co mają na sobie.

Galeria        Filmy


Uczniowie klasy Ia pracują nad międzynarodowym projektem e-Twinning. Kraje, które go tworzą, to Francja, Niemcy oraz Polska (2 szkoły polskie: nasza i wrocławska).  Dzieci w tej koncepcji najpierw projektują jabłka i w demokratycznym głosowaniu wybierają to najlepsze, które stanie się bohaterem danego kraju. W dalszej kolejności pierwszaki będą tworzyć książkę o wybranym przez nich jabłku oraz opracują do niej słownik w 4 językach: polskim, angielskim, francuskim i niemieckim. To bardzo ciekawe przedsięwzięcie, w którym uczniowie aktywnie uczestniczą w realizacji zadań, a przy tym uczą się i świetnie bawią. A produkt finalny- książkę napisaną w 4 językach- zobaczymy już niedługo.

Galeria


* Celebrating International Teddy Bear Day !

Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Dzisiaj na lekcji języka angielskiego uczniowie opisywali swoją ulubioną maskotkę w języku angielskim. Każde dziecko wystąpiło przed klasą i powiedziało parę znanych mu słówek o swoim misiu.

Galeria


* Język obcy to we współczesnych nam czasach podstawowa umiejętność porozumiewania się w środowisku międzynarodowym, a w naszej szkole jest położony na ten przedmiot duży nacisk.

Dzisiaj w klasie 1a, w których prowadzone są zajęcia z innowacji języka angielskiego, uczniowie utrwalali poznane słownictwo za pomocą ciekawych gier dydaktycznych. Takie prowadzenie lekcji angażuje wszystkich uczestników i najlepiej zweryfikuje i podsumuje zakres przyswojonej wiedzy. Uczniowie na tych zajęciach uczą się bawiąc, a jednocześnie bawią się ucząc.

Galeria


* Dzisiaj na lekcji języka angielskiego uczniowie klasy pierwszej poznali zabawy i gry Halloweenowe . Wszyscy świetnie się bawili poznając nowe słówka i polecenia w języku angielskim.

Galeria

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

filmy

My na mapie