AIESEC

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

AIESEC – otwieramy się na świat.


W naszej szkole w tym roku organizowany jest program Aiesec.
AIESEC to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. Od 45 lat rozwijamy w młodych ludziach cechy liderskie poprzez praktyczne doświadczenia w projektach wspierających realizację wymian międzynarodowych.W ramach programu 2 studentów przyjedzie do Radzionkowa i będą prowadzić zajęcia w języku angielskim. Przyjeżdżają ok 26 maja na trzy tygodnie.
W związku z ich przyjazdem złosiło się  chętnych 6 rodzin, które przez tydzień będą gościć u siebie jedną osobę. Są to studenci, dziewczyna pochodzi z Turcji, chłopak z Indii. Mają doświadczenie w prowadzeniu zajęć, obecnie są w Polsce w innej szkole i prowadzą zajęcia. Są to młode osoby, otwarte, kulturalne, sprawdzone pod względem jezykowym przez organizację.


Jest to świetna okazja dla dzieci aby miały bezpośredni kontakt z językiem. Kluczową rolą jest umiejętność porozumiewania się i komunikacji, a to jest bardzo dobra okazja.

Celami projektu jest przede wszystkim: promowanie tolerancji wobec innych kultur i religii, rozwijanie kompetencji językowych oraz budzenie u uczniów chęci do poznawania świata. Dwoje studentów – wolontariuszy, z Turcji oraz Indii, będzie prowadziło warsztaty językowe dla dzieci i młodzieży, w których uczestniczyć będą  wszyscy uczniowie naszej szkoły.

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

filmy

My na mapie