STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

        Dnia 29 marca uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w uroczystości pasowania na czytelnika. Członkowie koła bibliotecznego przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów krótką część artystyczną pod hasłem  K jak KOT”.

Kotem nazywamy kogoś, kto jest nowicjuszem, a właśnie pierwszoklasiści mieli po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyć książkę. Motyw koci towarzyszył całej imprezie. Na początku była piosenka pt. „Cztery rude koty”. Następnie dzieci wspólnie ze starszymi koleżankami przeczytały głośno zabawny wiersz M. Strzałkowskiej „Policz kotki” oraz wysłuchały kilku kocich opowieści. Część artystyczną zakończono „Piosenką o alfabecie” oraz zachęceniem uczniów do sięgania po czasopismo  Świerszczyk. Dla podkreślenia jego atrakcyjności każdy otrzymał skserowane strony z zadaniami typu: UKRYTE OBRAZKI, UKRYTE SŁOWA, ALE DRAKA! RYSUJĘ ZWIERZAKA!

        W drugiej części spotkania uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie oraz zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki.

Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali zakładki i samodzielnie wypożyczyli pierwszą książkę. Wybór był trudny. Młodych czytelników wabiły kolorowe okładki książek otrzymanych w ramach projektu „Książki naszych marzeń”. Każdy  otrzymał również list adresowany do rodziców zachęcający do wspólnego czytania i przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie zaproszeni zostali także do konkursu plastycznego „Magia czytania”. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie ilustracji do wypożyczonej książki. Termin oddawania prac – 5 maja 2017 r.

Życzymy wielu miłych wrażeń podczas spotkań z lekturą i zapraszamy do udziału w konkursie!

 

GALERIA

 

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI 15 WRZEŚNIA 2021R. +

    Serdecznie zapraszamy rodzców uczniów naszej szkoły w dniu 15 września (środa) na sptkanie z wychowawcami o godzinie 17:00.Wychowawcy klas poinformują DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie