STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

Niedaleko Radzionkowa, w Tarnowskich Górach, znajduje się zabytkowa kopalnia srebra. Przyjeżdża tam sporo wycieczek i do nich postanowiły dołączyć klasy Ia i IIc z SP nr 4 w Radzionkowie.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy 20.03 od wizyty w bardzo nowoczesnym muzeum, które mieści się tuż nad kopalnią. Potem było coraz ciekawiej, bo kolejny punkt wycieczki to był zjazd pod ziemię, na głębokość 40 metrów. Niektórzy wcale nie byli pewni czy chcą skorzystać z tej atrakcji, ale w rezultacie w komplecie dotarliśmy na dół szybem "Anioł". Maszerowaliśmy chodnikami, słuchając ciekawych historii, które opowiadał nam przewodnik. Poznaliśmy trudne warunki pracy gwarków i mogliśmy sporo dowiedzieć się o kopalni. Część trasy pokonaliśmy łódkami. Było to niezwykłe przeżycie płynąć podziemną rzeczką. Przewodnik opowiadał nam też o Skarbniku, którego zresztą mieliśmy okazję spotkać. Zdradził nam, że opiekuje się górnikami, którzy są pracowici i uczciwi.

Kiedy wycieczka dobiegła końca, pożegnaliśmy się górniczym pozdrowieniem "Szczęść Boże".

Po tym podziemnym spacerze bardzo smakowało nam drugie śniadanie. Zobaczyliśmy jeszcze stare parowozy i inne maszyny parowe i trzeba było wracać.

Kiedy autokar wiózł nas do domu, zza chmur wyszło słońce, bo głośno śpiewaliśmy o nim piosenkę.

Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę. 

 

GALERIA

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI 15 WRZEŚNIA 2021R. +

    Serdecznie zapraszamy rodzców uczniów naszej szkoły w dniu 15 września (środa) na sptkanie z wychowawcami o godzinie 17:00.Wychowawcy klas poinformują DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie