"Reading is Magic": Nowy projekt językowy w Szkole Podstawowej Nr 4 w Radzionkowie

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w Szkole Podstawowej Nr 4 w Radzionkowie ruszył innowacyjny projekt edukacyjny pod nazwą "Reading is Magic". Projekt ten jest realizowany w klasach, które uczestniczą w innowacji nauczania języka angielskiego. fotorelacja

Pierwsze sukcesy uczniów

Już w październiku, uczniowie mieli możliwość zmierzyć się w pierwszym konkursie, który testował ich znajomość słownictwa z książek "Monsters University" oraz "Miś Expertuś buduje relacje". Wyniki były imponujące, co tylko potwierdza, że projekt jest krokiem w dobrym kierunku.

Lektury w projekcie

W ramach tego projektu uczniowie klasy 2 zmagają się z takimi lekturami jak "Monsters University", "Frozen", "Finding Dory", "The Jungle Book", "The Little Mermaid", oraz "Toy Story". Dla klasy 3 przygotowane są "Toy Story 2", "101 Dalmatyńczyków", "Zaplątani", "Frozen 2", "Życie Robali" oraz "Coco".

Kompetencje językowe

"Reading is Magic" nie tylko rozwija znajomość języka, ale również trenuje różne umiejętności językowe. W ramach projektu uczniowie pracują nad kompetencjami produktywnymi, takimi jak mówienie i pisanie, oraz reproduktywnymi, takimi jak słuchanie i czytanie.

Koniec semestru z konkursem

Na koniec semestru uczniowie będą mogli wziąć udział w podsumowujących konkursach, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez wydawnictwa Expertia oraz Pearson.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia postępów naszych uczniów w tym fascynującym projekcie, który łączy naukę z zabawą i rozwija kompetencje językowe niezbędne w komunikacji.