W czwartek 30 marca uczniowie klas ósmych uczestniczyli w IV edycji Dnia Ścisłowca zorganizowanej przez Liceum Ogólnokształcące w Radzionkowie. fotorelacja

W ramach spotkania z przedmiotami ścisłymi uczniowie wysłuchali wykładu dr hab. inż. prof. Marcina Blachnika pt. "Czy maszyny będą myśleć? Czyli, dokąd zmierza sztuczna inteligencja" oraz wykładu uczennicy Dominiki Banduch pt. "Energetyka jądrowa na tle innych rozwiązań w ujęciu technicznym, gospodarczym i środowiskowym".

Po wykładach chętnie uczestniczyli w pokazach i eksperymentach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów Liceum w pracowniach przedmiotowych.

Na koniec nadszedł czas na wykazanie się wiedzą z przedmiotów ścisłych. Drużyna złożona z naszych 3 uczniów pokazała się z najlepszej strony osiągając najwyższy wynik (ze sporą przewagą), tym samym zajmując I miejsceGRATULACJE !!!

W naszej szkole mamy naprawdę zdolnych uczniów. Każdy, kto chce się uczyć, może liczyć na największe wsparcie i pomoc. Każdy może odnaleźć tutaj swoją pasję i odkryć w sobie potencjał. Wystarczy chcieć.

Jesteśmy z Was dumni!