19 marca w Centrum Kultury „Karolinka” odbyła się uroczysta gala X parafialnego łozprawiania "Przidom do nos po niysporach", w którym nasze uczennice:

𝑴𝒂𝒋𝒂 𝑯𝒆𝒓𝒎𝒂𝒏𝒔𝒂 𝒊 𝑫𝒐𝒎𝒊𝒏𝒊𝒌𝒂 𝑺𝒖𝒓𝒎𝒂 (kl. 6a) 𝒛𝒅𝒐𝒃𝒚ł𝒚 𝑰𝑰 𝒎𝒊𝒆𝒋𝒔𝒄𝒆 w kategorii dzieci starsze (klasy 5-8), prezentując dialog pt. „Niydziela na Ślonsku”.

Z kolei 𝑶𝒍𝒊𝒘𝒊𝒂 𝑶𝒔𝒂𝒅𝒏𝒊𝒌 (kl. 4a) uzyskała 𝑰𝑰 𝒎𝒊𝒆𝒋𝒔𝒄𝒆 w kategorii dzieci młodsze (klasy 1-4) za monolog pt. „Ciotka Klara”.

Nasze reprezentantki przygotowywała pani 𝑨𝒏𝒏𝒂 𝑷𝒂𝒘𝒍𝒊𝒄𝒂. fotorelacja

Przesłuchanie odbyło się 10 marca w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Radzionkowie - Rojcy,. Do konkursu zgłosili się chętni uczestnicy oczywiście z Radzionkowa, ale w tym roku i z Bytomia, Chorzowa i Miasteczka Śląskiego. Widać, że nasza lokalna impreza rozrasta się i zaciekawia sąsiednie miasta. Bardzo się z tego cieszymy,  Natomiast na scenie „Karolinki’ prezentowali się już tylko laureaci konkursu.  Tegoroczną, jubileuszową galę prowadziła, jak co roku, pani Maria Osadnik, a gościem i jednocześnie członkiem jury był pan Marek Sołtysek.

Ze względu na szeroki repertuar: monologi, scenki rodzajowe, wiersze i piosenki – jury nie miało łatwego zadania. Jednak nasze uczennice, ubrane w tradycyjny śląski strój, nie dały się pokonać tremie i po mistrzowsku wygłosiły swoje teksty. Cieszymy się, że nasi uczniowie potrafią tak ciekawie „łozprawiać’ po śląsku.

Serdecznie gratulujemy Dominice, Mai i Oliwii.

Zachęcamy również do kultywowania w domach naszej pięknej gwary.