Klasy 3a i 3b pojechały na swoją pierwszą jesienną wycieczkę do Funzeum, aby dowiedzieć się, co to jest multisensoryka oraz czy kolory mają jakiś wpływ na człowieka. Zostali przyjemnie zaskoczeni, ponieważ- w przeciwieństwie do innych muzeów- tam mogli wszystkiego dotykać, wszędzie wchodzić, bawić się kolorami i "strzelać" sobie foty. Każda sala oferowała zwiedzającym coś innego: inny styl, inny kolor- a każdy z nich był omówiony, także jego wpływ na nastrój człowieka.

Niebieski kojarzy nam się z morzem i niebem, więc działa uspokajająco, zwiększa koncentrację. Kolor zielony to barwy przyrody, więc działa kojąco na układ nerwowy, a żółty daje duży zastrzyk pozytywnej energii. Do tego różnorodne elementy, których można było dotknąć, doświadczyć ich w bezpośrednim kontakcie.
A na koniec sala z kolorowymi światłami, które dawały niesamowite efekty.
Wrażenia były zaskakujące, a dzieci wróciły z uśmiechami i dużą porcją energii, tej pozytywnej.
Mamy nadzieję, że zostanie z nimi na długo. Zdjęcia zawsze mogą przywołać te wspomnienia.

fotorelacja