Uczniowie naszej Szkoły w ramach udziału w programie edukacyjnym „Aktywni Błękitni” promowali edukację wodną w zakresie: dbałości o wodę, znajomości zasad  racjonalnego gospodarowania zasobami wody i bezpiecznego z niej korzystania, postaw proekologicznych i uświadomienie, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka.

W związku z tym dnia 21 czerwca uczniowie brali udział w zajęciach zorganizowanych przez Ratowników Tarnogórskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zajęcia prowadzone były przez prezesa Leszka Chrabańskiego i Pana Marcela. Panowie przekazali cenne informacje dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania się nad wodą, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz korzystania ze sprzętu ratowniczego.

Zbliżają się wakacje, więc przekazane informacje były jak najbardziej na czasie. Pamiętajmy, że woda to jest żywioł- nieprzewidywalna siła. Pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie.

Bawmy się bezpiecznie.

• Rekrutacja 2024/2025 +