Swego czasu Janusz Korczak mówił, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Rodzice zwykle mówią, że „dzieci nie odpoczywają, tylko ładują bateryjki”.

Jest również cała masa innych- bardziej lub mniej- prawdziwych powiedzonek o dzieciach. Ale te dwa bardzo dobrze oddają atmosferę dzisiejszego dnia w naszej szkole. A działo się wiele: były lody, prezenty od rodziców rozdane w klasach, były także  „rozciągane jak guma do żucia” przerwy taneczne. Pogoda nam wyjątkowo dopisała, więc tańce prowadzone były na boisku. Wszyscy doskonale bawili się i śmiali jak dzieci podczas zabaw integracyjnych.

Niemałą ciekawostką była również nauka „belgijki”- najpierw klasy młodsze, potem starsze, a na koniec tańczyli ją już wszyscy- młodsi, starsi, nauczyciele i każdy, kogo porwała muzyka. I to była cała radość, ponieważ nie od dziś wiadomo, że muzyka i taniec jednoczy ludzi, pokolenia, a nawet narody.

Na koniec chcemy złożyć najlepsze życzenia wszystkim, którzy dzieckiem się czują: korzystajcie z bieżącej chwili, cieszcie się nieposkromioną radością i szalonymi pomysłami. I niech spełniają się wszystkie marzenia!