Hala MOSiR w Radzionkowie piątkowe przedpołudnie była areną zmagań młodych adeptów sztuki koszykarskiej. Dziewczyny i chłopcy grali o tytuł Mistrza Powiatu Tarnogórskiego.

Do dalszej rundy w kategorii chłopców awansowali uczniowie z SMS Radzionkowie pozostawiając złudzeń rywalom z Boruszowic.

W kategorii dziewcząt nasze uczennice najpierw zmierzyły się z reprezentantkami szkoły podstawowej w Wojsce. Mecz był zacięty i o naszym zwycięstwie28:25 zdecydowała ostatnia minuta gry. W finałowym meczu z SP w Kaletach nasze Basket Frelki od początku kontrolowały przebieg gry. Wspięły się na wyżyny swoich umiejętności i bez cienia wątpliwości okazało się, kto jest Mistrzem Powiatu Tarnogórskiego w Mini Koszykówce dziewcząt.

Wynik 40:22 dla SP4 pozwolił zameldować się naszym ambitnym i zdolnym dziewczynkom w ćwierćfinale wojewódzkim.

Ogromne brawa dla Oliwii W, Ali P, Ali W, Zuzi W, Nicoli K, Heleny W, Marty H, Sylwii Z, Martyny Sz, Natalii M, Magdaleny K. Oby dalej tak grały.

W przyszły czwartek trzymamy kciuki za Basket Frelki z SP4 w Radzionkowie.