Zmiany klimatyczne już nie są dla nas jakąś przyszłością. Są namacalne- są tu i teraz.  Susze dotykające nas coraz częściej dają nam informacje o fakcie ocieplania się klimatu.

Woda zaczyna być niesamowicie ważna, ponieważ wiemy, że już niedługo może jej brakować.  A przecież każdy żywy organizm na Ziemi do życia potrzebuje właśnie WODY.

22 marca wszyscy mieszkańcy Ziemi obchodzą Światowy Dzień Wody. To dzień, w którym  szczególną uwagę zwracamy właśnie na  zasoby wodne w naszym kraju i na całym świecie.  Doskonale wiemy, że woda jest ważna w każdym aspekcie naszego życia, a zachowanie jej odpowiedniej ilości jest kluczowe również dla przyszłych pokoleń.

Biorąc udział w programie Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie, uczniowie wzięli udział w lekcji edukacyjnej prowadzonej online na temat wód podziemnych. Starali znaleźć odpowiedź na pytania:

• Dlaczego obchodzimy Światowy Dzień Wody?
  • Czy potrzebna jest ochrona zasobów wodnych?
  • Jak tworzą się wody podziemne i gdzie występują?

W szkole uczniowie poznają zagrożenia marnotrawstwa wody i konsekwencje, jakie poniosą oni i ich dzieci, jeśli nie zmienimy swojego ekspansywnego życia. Ta tematyka jest poruszana już od pierwszej klasy. Trzeba jednak pamiętać, że szacunku do przyrody, chęci segregacji odpadów, oszczędzania wody dzieci przede wszystkim uczą się w domu.