I ferie dobiegły końca. Od jutra wszyscy już w trybie stacjonarnym spotkamy się z w szkole. Dziś będzie nam przyświecało słoneczko na ostatnie feryjne spacery. Odkurzcie swoje plecaki, sprawdźcie, czy niepotrzebne rzeczy są z nich usunięte.

Czas na zapakowanie właściwych rzeczy: podręczniki, zeszyty, piórnik, strój sportowy, obuwie zmienne- obowiązuje do marca.

Ale.....

Ale już wiemy, że nie wszystkie dzieci jutro pójdą do swoich szkół, nie wszystkie dzieci będą cieszyły się słońcem, kolegami i koleżankami. To nie będzie łatwy dzień. To nie będzie łatwy czas.

Z przerażeniem spoglądamy za naszą wschodnią granicę, w stronę Ukrainy, na którą bez powodu napadnięto. Tam już czwarty dzień toczy się WOJNA- najbardziej tragiczny dla ludzkości czas.

Wychowawcy porozmawiają na ten temat ze swoimi wychowankami na najbliższych lekcjach.

Chcemy i my- cała społeczność naszej szkoły- pomóc wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują- uchodźcom w naszym kraju, ale i tam, na miejscu, w Ukrainie. Wiemy już, że potrzebne jest praktycznie wszystko:

- żywność sucha, długoterminowa, woda butelkowana w zgrzewkach,
- kosmetyki i chemia gospodarcza,
- środki do higieny osobistej- pieluszki, ręczniki papierowe, papier toaletowy, podpaski, itp.
- środki pierwszej pomocy: opatrunki, bandaże, plastry, dezynfekcja, środki przeciwbólowe, itp.
- kołdry, koce, poduszki, pościel, materace, karimaty, śpiwory, ale także ubrania.

Samorząd Uczniowski zorganizuje na parterze miejsce na dary od wszystkich chętnych. Proszę także pamiętać, żeby wszystkie te rzeczy były zapakowane, aby można je było łatwo przetransportować.

To jest pierwsza odsłona tej akcji, będziemy współpracować z parafią w Rojcy. Bardzo prosimy o przynoszenie darów do wtorku (1 marca) g. 15.00, aby pierwszy transport mógł wyruszyć do potrzebujących.

O dalszych zbiórkach będziemy informować.

Niech słowa piosenki Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat" wleją w nasze serca nadzieję na szybkie zakończenie tego zbrojnego konfliktu:

"....Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
i mocno wierzę w to,
że ten świat
nie zginie nigdy dzięki nim!"