STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

          Dziś na uczniów z klas 1-3  czekała nietypowa niespodzianka. Właściwie to spodziewana niespodzianka, ale zawsze to nowość. WARSZTATY.  To taka forma zajęć praktycznych.

Pandemia ograniczyła nam wiele sfer życia, a w szkołach została mocno okrojona rola higienistki szkolnej. M. in. została zmuszona do zaprzestania prowadzenia fluoryzacji wśród dzieci, która była bardzo ważnym elementem troski i higieny o uzębienie młodych ludzi.

         W związku z tym zaprosiliśmy Panią Dianę Dudę z lubelskiej firmy Profi- Dental, żeby przeprowadziła szkolenie o higienie jamy ustnej. Dzieci miały okazję zapoznać się z wieloma narzędziami i urządzeniami, którymi posługuje się dentysta podczas leczenia ząbków. Dowiedziały się, co szkodzi zębom, jakie spożywane produkty je niszczą, a jakie wzmacniają. I przede wszystkim- jak o nie dbać? Czy wystarczy szczoteczka i jakakolwiek pasta używana 2 razy dziennie? NIE!!!

Należy stosować właściwe szczoteczki, dobrą pastę, nitki dentystyczne, płyny do płukania. No i bardzo ważne są regularne- przynajmniej raz na pól roku- kontrole w gabinecie stomatologicznym.

A także przeżuwanie twardych produktów: skórek chleba, twardych warzyw typu marchewka czy rzodkiewka, itp. (to dla uniknięcia aparatu ortodontycznego )Jeśli tych zasad nie stosujemy, to czeka nas przykra wizyta  u dentysty z bólem zęba...

Życzymy naszym uczniom pięknych, zdrowych i szerokich uśmiechów :D

Galeria

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia

  • Konsultacje indywidualne +

    odbędą się w środę 22 marca 2023 roku o godz. 17:00. Rodzice zgłaszają chęć udziału w konsultacjach bezpośrednio, wybranym nauczycielom DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie