Od 1994 roku w trzeci weekend września przypominamy sobie, że jesteśmy mieszkańcami i gospodarzami naszej jedynej „żyjącej” planety- Ziemi. I- niestety- nie zawsze dbamy o jej dobro, a przez to i o nasze dobro. Ludzkość produkuje coraz więcej śmieci, które próbujemy okiełznać ich sortowaniem. Może to się udać jedynie wtedy, kiedy wspólnie zadbamy o czystość i ochronę środowiska.

Z roku na rok sytuacja naszej planety jest coraz trudniejsza i słyszymy w mediach coraz głośniejsze i bardziej katastroficzne prognozy naukowców dotyczące przyszłości następnych pokoleń. Czy nasze dzieci, wnuki, prawnuki będą musieli szukać nowego domu na innej planecie? Dlaczego sami sobie przygotowujemy zagładę?

MOŻEMY TO JESZCZE ZATRZYMAĆ!!!

Nie bądźmy obojętni, zacznijmy wymagać od siebie i od swoich bliskich- NIE ZAŚMIECAJMY ŚRODOWISKA!  CHROŃMY JE PRZED ZNISZCZENIEM!

To od nas zależy, czy Matka Ziemia przetrwa, czy następne pokolenia będą mogły podziwiać zieleń i różnorodność fauny i flory, czy niebo nadal będzie niebieskie.

Nasi uczniowie również przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji Sprzątania Świata. Pod opieką nauczycieli posprzątali nasze najbliższe otoczenie. Wspaniale się zachowali. Ale musimy pamiętać, że dbamy o czystość środowiska KAŻDEGO dnia, nie tylko od 17 do 19 września. O ile byłoby przyjemniej, gdyby nie było śmieci poza koszami...

WSZYSCY DBAJMY O ZIEMIĘ KAŻDEGO DNIA!