STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

          Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady w naszej szkole połączono z piknikiem rodzinnym pod hasłem „Mama, Tata i Ja”. Impreza odbyła się 21 maja 2016 r. na podwórku szkolnym.

Pogoda dopisała, więc uczniowie wraz z rodzinami oraz okoliczni mieszkańcy tłumnie przybyli, aby świętować. Wśród wielu atrakcji, które przygotowano na ten dzień, była również gra terenowa „Poszukiwanie skarbu” z wykorzystaniem powieści M. Musierowicz „Małomówny i rodzina”. Poszukiwaczami były trzyosobowe drużyny reprezentujące uczniów klas V – VI. Zadaniem uczestników było odnalezienie skarbu ukrytego na terenie wokół szkoły. Aby dojść do celu zawodnicy musieli czytać wybrane fragmenty książki i wykonywać kolejne zadania związane z lekturą. W przeprowadzeniu gry pomagali uczniowie z Szkolnego Koła Wolontariatu. Po emocjonującej rywalizacji, drużynie z klasy Va udało się dotrzeć do skarbu, który znajdował się w zaroślach pod drzewem. Na zwycięzców oraz pozostałych uczestników gry czekały atrakcyjne nagrody.

     Dla podkreślenia familijnego charakteru powieści pisarki i pokazania Borejków jako ludzi niezamożnych, jedzących skromnie, choć z fantazją przygotowano stoisko z ulubionymi potrawami książkowych bohaterów. Były: rogaliki miniaturki, ptysie domowe,  Murzynek Gabrysi, Puchatka, Szarlotka Mamy Borejko, Murzyn w koszuli, Szarlotka Basi.

Zainteresowaniem gości cieszyły się także pełne mądrości życiowych cytaty wyeksponowane w widocznych miejscach oraz rozłożone gdzieniegdzie egzemplarze „Jeżycjady”, po które można było sięgnąć i czytać.

            Akcja z pewnością zaowocuje i książki z cyklu „Jeżycjada” zyskają kolejnych sympatyków.

 

GALERIA

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Ogłoszenia

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI 15 WRZEŚNIA 2021R. +

    Serdecznie zapraszamy rodzców uczniów naszej szkoły w dniu 15 września (środa) na sptkanie z wychowawcami o godzinie 17:00.Wychowawcy klas poinformują DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie