STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

Mimo że pandemia nie odpuszcza, w „Czwórce” wiele dzieje. Obchodziliśmy niedawno Dzień Języka Ojczystego, a już za nami konkurs recytatorski „Magia żywego słowa”, który odbył się 1 marca. Uczestniczyło w nim 18 uczniów z klas I – III oraz 17 z klas IV – VIII.

Uczestnicy młodsi recytowali przygotowane wiersze w świetlicy, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa, a starsi wysłali swoje nagrane występy nauczycielom z języka polskiego. Nagrania te zostały odsłuchane przez jury w składzie: p. Aleksandra Czmok, p. Anna Golus oraz p. Anna Pawlica. Celem konkursu jest popularyzacja i promocja talentu dzieci i młodzieży, odkrywanie i wspieranie talentów recytatorskich, dbałość o kulturę słowa, a także doskonalenie warsztatu artystycznego uczniów. Jury dla klas I – III, w składzie: p. Anna Buchacz, p. Marta Pankiewicz – Rymiorz oraz p. Anna Stern - przewodnicząca, mogło usłyszeć najbardziej lubiane od lat wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Aleksandra Fredry. Z kolei w klasach IV – VIII dobór utworów był bardziej zróżnicowany. Tutaj prym wiódł Jan Kochanowski, Ludwik Jerzy Kern oraz Julian Tuwim. Poziom był bardzo wysoki, a uczniowie doskonale przygotowani.

Zwycięzcami z klas I – III SP zostali: 

I miejsce – Zuzanna Kitel (klasa IIb),
II miejsce – Milena Nowak (klasa III a),
III miejsce – Szymon Zając (klasa Ia).

Wręczono również dwa wyróżnienia dla Klaudii Kazyk (kl. Ia) oraz Oliwii Osadnik (kl. IIa).

W klasach IV – VIII nagrodzono:

I miejsce – Amelia Zok (klasa VIa),
II miejsce – Helena Waniek (klasa VIa),
III miejsce – Julia Bendkowska (klasa VIb).

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i informujemy, że Zuzia i Amelka będą reprezentowały naszą szkołę na finale konkursu "Mały OKR" w Tarnowskich Górach.

Trzymamy za dziewczyny mocno kciuki.

Galeria

 

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia

  • Zebranie z rodzicami 12 maja godzina 17:00-18:00 +

    12 maja odbędzie się zebranie z rodzicami od godz 1700 do godziny 1800, Ze względu na obostrzenia spowodowane COVID 19 DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie