21 lutego każdego roku obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jego celem jest pokazanie, jak można pielęgnować swój język, jak można się nim bawić i jak bardzo ważny jest on dla naszej tożsamości. W tym roku postawiliśmy na podstawy  języka: alfabet, poprawność ortograficzną, słownictwo, wiedzę o języku. Każda klasa miała do wykonania zadanie:

Klasy I i II realizowały projekt „Abecadło z pieca spadło”. Zadanie trudne, niejednoznaczne, ale fantastycznie zrealizowane przez naszych najmłodszych.

Klasy III i IV miały za zadanie przygotować „ortogramy”, czyli obrazkowe wersje  słów z trudnością ortograficzną.

Klasy V i VI tworzyły „Słownik Zapomnianych Słów” w wersji cyfrowej, jako prezentację i tradycyjnej - papierowej, z której powstanie publikacja. Zasili ona szkolną bibliotekę.

Efekty tegorocznej pracy naszych uczniów  można zobaczyć na stronie internetowej szkoły i szkolnym facebook-u

Najstarsi, uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w Turnieju Wiedzy o Języku Polskim.  Najlepszymi okazali się:

• I miejsce Robert Matysek z klasy VIII a
  • II miejsce Kinga Harwig z klasy VIII a; Natalia Otrembnik. z klasy VIII b, Igor Zawadzki z klasy VII b
  • III miejsce Natalia Roczek z klasy VII b

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu prac. Wiemy, jak trudno jest wymyślić coś oryginalnego. Gratulujemy pomysłów i zapraszamy do kolejnego świętowania za rok.

Organizatorzy: Aleksandra Czmok, Anna Golus, Anna Pawlica

Galeria       2a wiersz "abecadło"         2b piosenka "Rap o alfabecie"

• Rekrutacja 2024/2025 +

procedury, dokumenty   DALEJ