STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

            Zakończyła się właśnie IV edycja projektu konkursowego organizowanego przez Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945r. „W poszukiwaniu świadka historii”.

            Szkołę Podstawową nr 4 w Radzionkowie reprezentowały dwie siódmoklasistki: Agata Pietryga i Karolina Czmok. Obydwie, pod okiem nauczyciela historii pani Barbary Janty przygotowały i przeprowadziły wywiady ze świadkami wydarzeń sprzed siedemdziesięciu pięciu lat. Agata rozmawiała z panią Agnieszką (Hildą) Janta – swoją prababcią, która  w przyszłym roku ukończy 98 lat, a Karolina z 87-letnim panem Janem Błaszczykiem. Bohaterowie wywiadu opowiadali o tym, jak wyglądało życie dzieci w, najtrudniejszym z możliwych, czasie wojny, ale przede wszystkim wspominali moment zakończenia wojny   w 1945r. Niespodziewanie okazało się, że ówczesne wspomnienia wcale nie uległy zatarciu, przeżycia były tak silne, że pamiętają wszystko, jakby działo się to wczoraj.

Zanim nasze młode dziennikarki rozpoczęły pracę nad wywiadami, uczyły się tworzenia tekstów prasowych, biorąc udział w zdalnych warsztatach dziennikarskich i filmowych. 

Wyniki konkursu:

  • Agata Pietryga – II miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych
  • Karolina Czmok – nagroda specjalna Burmistrza Miasta Radzionków

 

Gratulujemy uczennicom i ich nauczycielce oraz życzymy sukcesów w kolejnych edycjach

 A.C.

Galeria

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia

  • REKRUTACJA UCZNIÓW DO I KLAS W ROKU SZKOLNYM 2021/2022 +

    Szanowni Rodzice! Dyrekcja naszej szkoły informuje, że zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Miasta Radzionków od 1 III 2021 rozpoczną się zapisy DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie