STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

 

W tym roku, dokładnie 18 maja będziemy wspominać 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Urodził się w Wadowicach 18 maja 1920 roku. Na chrzcie otrzymał imię Karol Józef. 16 października 1978 roku został wybrany na papieża i przyjął imię Jan Paweł II.

Był pierwszym papieżem spoza Włoch a jego pontyfikat trwał 27 lat. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku. Już podczas ceremonii pogrzebowej wierni wołali „Santo Subito”. W miesiąc po pogrzebie rozpoczął się proces beatyfikacyjny z pominięciem tradycyjnego pięcioletniego okresu oczekiwania. Został beatyfikowany 1 maja 2011, po czym 27 kwietnia 2014 został kanonizowany.  Św. Jan Paweł II jest patronem Rodzin, Światowych Dni Młodzieży i Akcji Katolickiej w Polsce. Był niestrudzonym pielgrzymem głoszących całemu światu Chrystusa Zmartwychwstałego.

Dziś wspominając dzień Jego narodzin, dziękujemy Bogu na dar Jego osoby. Uczniowie naszej szkoły chcąc uczcić św. Jana Pawła II  wykonali prace plastyczne, które przedstawia poniższy film.

FILM

KALENDARZ SZKOLNY

Ogłoszenia

  • Konsultacje 24 marca godzina 17:00-18:00 +

    24 marca odbędą się konsultacje od godz 1700 do godziny 1800, Ze względu na obostrzenia spowodowane COVID 19 konsultacje odbędą DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie