STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

Dnia 22 i 25 kwietnia uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej zostali przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość rozpoczęły uczennice klasy III a i III b piosenką o alfabecie.

Następnie pierwszoklasiści chórem przeczytali krótką rymowankę i w ten sposób udowodnili, że potrafią już czytać. Aby zachęcić dzieci do obcowania z książką trzecioklasistki wprowadziły przyszłych czytelników w zaczarowany świat poezji przedstawiając wiersze: „Kokoszki” i „Szły raz myszy…”, a uczennica klasy szóstej, bez łamania języka, powiedziała wiersz pt. „Chrząszcz”. Po części artystycznej zapoznano pierwszaków z zasadami wypożyczania i obchodzenia się z książką oraz przystąpiono do uroczystego ślubowania. Na zakończenie uczniowie otrzymali zakładki i samodzielnie wypożyczyli pierwszą książkę. Wybór był trudny. Młodych czytelników wabiły kolorowe okładki książek otrzymanych w ramach projektu „Książki naszych marzeń”.

        Każdy uczeń otrzymał również list adresowany do rodziców zachęcający do wspólnego czytania i przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.Uczniowie zaproszeni zostali także do konkursu plastycznego „Magia czytania”.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie ilustracji do wypożyczonej książki.

Życzymy wielu miłych wrażeń podczas spotkań z lekturą i zapraszamy do udziału w konkursie!

 

GALERIA

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia

  • Zebranie z rodzicami 12 maja godzina 17:00-18:00 +

    12 maja odbędzie się zebranie z rodzicami od godz 1700 do godziny 1800, Ze względu na obostrzenia spowodowane COVID 19 DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie