STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

         10 marca w Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu odbył się XVII Wojewódzki Konkurs Krasomówczy w ramach Debaty Śląskiej, którego temat brzmiał „Niezwykli ludzie dla Śląska”. Organizatorką tego konkursu od wielu lat jest pani Iwona Cieślar ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Bytomiu, która w tym roku do udziału w konkursie zaprosiła także uczniów naszej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Józefa Lompy  w Radzionkowie.

         W związku z tym, że patronem naszej szkoły jest jeden z najwybitniejszych Ślązaków, nie mogliśmy nie wziąć udziału w tym konkursie. Wyzwanie podjęła Daria Müller, która przygotowała emocjonalne i bardzo wzruszające przemówienie przedstawiające patrona naszej szkoły – Józefa Lompę - i udowodniła słuchaczom, że jest on naprawdę człowiekiem niezwykłym, bez którego być może nie byłoby Śląska takiego, jaki znamy i kochamy.

         Przemówienie naszej uczennicy zrobiło ogromne wrażenie nie tylko na członkach jury, którzy przyznali jej jednogłośnie I miejsce, ale także na uczestnikach konkursu, którzy słuchali jej jak zaczarowani. Wydawało się, że Daria dobrze zna tego wyjątkowego nauczyciela i Polaka, ponieważ opowiadała o nim, jak o kimś bliskim i ważnym dla niej osobiście. Gratulacje dla Darii     i jej niezwykłej umiejętności przekonywania do swoich racji.

 Aleksandra Czmok

Galeria

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Ogłoszenia

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI 15 WRZEŚNIA 2021R. +

    Serdecznie zapraszamy rodzców uczniów naszej szkoły w dniu 15 września (środa) na sptkanie z wychowawcami o godzinie 17:00.Wychowawcy klas poinformują DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie