STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

            16 listopada, w sobotnie popołudnie, w CK „Karolinka” w Radzionkowie odbyła się uroczysta gala VIII edycji konkursu gwary „Przidom do nos po niyszporach”.

Eliminacje konkursowe przeprowadzono 8 listopada pod czujnym okiem jury w składzie: Marek Szołtysek, Helena Leśniowska, Aleksandra Kotulska i Maria Osadnik – pomysłodawczyni i organizatorka całego przedsięwzięcia. Patronat nad konkursem objęła Parafia WNMP  w Rojcy oraz Burmistrz Miasta Radzionkowa Pan Gabriel Tobor.

            Naszą szkołę, w kategorii uczniów klas młodszych, reprezentowali: Kacper Faber z klasy II b oraz Dominika Surma i Bartosz Wąsiak z III b. W kategorii uczniów klas starszych swe umiejętności zaprezentowali uczniowie klasy VIII a: Daria Müller i Alex Harwig.
Uroczystość  uświetnił  Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”. Po części tanecznej nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród wszystkim uczestnikom i występy laureatów. W kategorii klas młodszych Dominika Surma zdobyła wyróżnienie, zaś w kategorii klas starszych Alex Harwig zajął I miejsce, a Daria Müller miejsce II.

Laureaci pierwszych miejsc wystąpili przed licznie zgromadzoną publicznością. Alex opowiedział „Kwiotki świyntego Francika”, a Daria wprowadziła nas w świąteczny nastrój historią, która przydarzyła się Jej babci, czyli „Ło tym, jak babka na hyndyku rajtowała”.

Galeria

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Ogłoszenia

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI 15 WRZEŚNIA 2021R. +

    Serdecznie zapraszamy rodzców uczniów naszej szkoły w dniu 15 września (środa) na sptkanie z wychowawcami o godzinie 17:00.Wychowawcy klas poinformują DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie