STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

Centrum Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w Radzionkowie ogłosiło dla szkół radzionkowskich oraz z ościennych miast projekt „Świadek historii” polegający na przeprowadzeniu przez uczniów wywiadu z osobą, która pamięta czasy od 1935 do 1955 roku.

Nie jest to łatwe zadanie, bo i ludzi we właściwym wieku jest już niewielu w naszych rodzinach, i przeprowadzenie wywiadu wymaga odpowiedniego przygotowania. Nasza szkoła bierze już po raz drugi udział  tym przedsięwzięciu.

Aby uczniom zapewnić właściwą bazę wiedzy, 23 października br. Centrum Deportacji we współpracy z CK „Karolinka” zorganizowały nietypowe i bardzo ciekawe warsztaty prowadzone przez przedstawicieli wrocławskiego ośrodka „Pamięć i Przyszłość” oraz psychologa i filmowca. Wzięli w nich udział uczniowie klas 8a , 7a i b oraz z 6b pod czujnym okiem Pani Barbary Janty. Na zajęciach współpracowali z czwórką rówieśników z Bierunia, z którymi stworzyli zgrany zespół owocnie kooperujący. W przerwie dzieci zostały poczęstowane pyszną pizzą i sokiem. Warsztaty zawierały elementy psychologii dotyczące komunikacji międzypokoleniowej oraz warsztaty z filmowcem, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Na chwilę uczniowie i nauczyciele wcielili się w role reżyserów, operatorów, mieli możliwość posługiwania się profesjonalnym sprzętem.

Takie lekcje historii- czemu nie!

Galeria

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Ogłoszenia

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI 15 WRZEŚNIA 2021R. +

    Serdecznie zapraszamy rodzców uczniów naszej szkoły w dniu 15 września (środa) na sptkanie z wychowawcami o godzinie 17:00.Wychowawcy klas poinformują DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie