STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

Mamy w Radzionkowie jedyne takie muzeum w całej Polsce- Muzeum Chleba. Nie jest więc dziwne, że zjeżdżają tu wycieczki z całego kraju, a nawet z zagranicy, aby zobaczyć ogromną kolekcję rzeczy zgromadzonych przez p. Piotra Mankiewicza.

Ogromną pasją założyciela muzeum jest popularyzacja chleba, jednak w trakcie zbierania eksponatów odtworzył dodatkowo salę lekcyjną, zgromadził elementy wyposażenia domów z wcześniejszej epoki, wózki dla niemowlaków, i wiele innych ciekawostek. Klasy 3a i 3b wybrały się na wizytę w tym ciekawym miejscu, żeby usystematyzować wiedzę w temacie "Od ziarenka do bochenka" oraz przypomnieć sobie o szacunku do chleba przekazywanym w domu rodzinnym. Ciekawe opowieści pani przewodniczki pozwoliły na poznanie produkcji pieczywa oraz narzędzi i maszyn niezbędnych do tego procesu. Na koniec I etapu czekała na uczniów niespodzianka- mogli własnoręcznie uformować sobie ciasto chlebowe, które w trakcie dalszej wycieczki upiekło się w mini- piecu piekarniczym. Po zakończeniu zwiedzania smakowało wyśmienicie! Sala lekcyjna okazała się również niemałym zaskoczeniem- ze złączonymi ławkami i miejscem na kałamarz, z prawdziwą katedrą oraz piecem kaflowym... Cała wyprawa była niesamowita, pouczająca i na pewno atrakcyjna dla dużych i małych. Polecamy wizyty w naszym muzeum.

GALERIA

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Ogłoszenia

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI 15 WRZEŚNIA 2021R. +

    Serdecznie zapraszamy rodzców uczniów naszej szkoły w dniu 15 września (środa) na sptkanie z wychowawcami o godzinie 17:00.Wychowawcy klas poinformują DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie