Z wizytą w BANKU

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

5 marca uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. W kolorowy świat bajek pierwszoklasistów wprowadzili członkowie koła bibliotecznego, którzy na tą okoliczność przygotowali specjalny program artystyczny.

Były wiersze, dobra wróżka, Andersen, humorystyczne scenki i piosenka zachęcająca do czytania książek refrenem: „Czytanie jest dla głowy jak deser dla brzucha”.

Po krótkiej pogadance na temat zasad korzystania z biblioteki dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i samodzielnie wypożyczyły pierwszą książkę. Wszyscy uczniowie otrzymali kolorowe zakładki do książek oraz list adresowany do rodziców zachęcający do wspólnego czytania w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Nowi czytelnicy zostali również zaproszeni do udziału w konkursie „Kolorowy świat bajek”.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie ilustracji do wypożyczonej książki.  

Termin oddawania prac – 15 kwietnia 2019 r.


Życzymy wielu miłych wrażeń podczas spotkań z lekturą i zapraszamy do udziału w konkursie!

 

 

Galeria

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

filmy

My na mapie