Z wizytą w BANKU

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

        8. marca. Zwyczajny, zimny piątek. Zwyczajny? Nie w Szkole Podstawowej nr 4. U nas od rana na wszystkie panie czekały przyjemności. Od drzwi wejściowych byłyśmy obsypywane kwiatami; młodzi dżentelmeni ofiarowali swoim koleżankom dary w postaci:

serduszkowych lizaków; gumek do włosów; glutków, czyli ulubionych zabawek dzisiejszych dziewczyn; pamiętniczków; kubków; słodyczy i tulipanów. Niektórzy postarali się jeszcze bardziej i własnoręcznie upiekli tort. Bardzo smaczny. Oprócz tego wychowawcy zadbali, by w klasach odbyły się konkursy i zabawy tematycznie związane z kobiecą stroną życia. Wszystkie dziewczyny zostały uczczone.

        Drugą atrakcją naszego Dnia Kobiet była niespodzianka przygotowana przez Samorząd Uczniowski – szkolna świetlica zamieniła się w studio fryzjersko – kosmetyczne. Wszystkie panny, które je odwiedziły, zamieniały się w zwiewne księżniczki ozdobione warkoczykami, loczkami, brokatowymi paznokciami i ustami. W rolę wizażystek i stylistek wcieliły się nauczycielki  i uczennice starszych klas. Tego dnia wieczorowy makijaż, balowe suknie i fantazyjne fryzury były nie tylko dozwolone, ale wręcz obowiązkowe. Nasze kobietki błyszczały i były naprawdę szczęśliwe.

        Na zakończenie wykonano „babską” fotografię. Na pamiątkę, by zachować wspomnienia dnia, w którym wszyscy panowie są mili, szarmanccy i życzliwi. Marzy nam się, by taki dzień zdarzał się częściej, niż tylko raz w roku.

Aleksandra Czmok

 

Galeria

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

filmy

My na mapie