Z wizytą w BANKU

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

 

        W roku szkolnym 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 4 w Radzionkowie realizowana będzie innowacja pedagogiczna utworzone zostaną dwie klasy z rozszerzonym językiem angielskim.

Projekt został pozytywnie zaakceptowany przez burmistrza miasta, więc dzieci będą miały język angielski nie 2 razy w tygodniu, jak  jest to tej pory, ale 5 razy, czyli praktycznie codziennie będą mogły doskonalić swoje umiejętności.

        Celem innowacji jest podniesienie kompetencji językowych naszych uczniów poprzez rozszerzenie działań o międzynarodową współpracę z naciskiem na komunikację i rozwijanie umiejętności językowych. Dzieci nie tylko będą uczyły się w oparciu o podręczniki i metody stosowanych na lekcjach,  ale również będą miały okazję pracować z uczniami z innych krajów poprzez projekty typu e-twinning czy projekt „Mystery Skype”. Dodatkowo nasza szkoła będzie gościć studentów z innych państw, którzy wezmą udział w zajęciach warsztatowych. Te działania mają przyczynić się do zwiększenia swobody uczniów w porozumiewaniu się w języku angielskim oraz podniesieniu motywacji do nauki języków obcych.

        Współczesne badania psychologiczne potwierdzają dużą sensowność nauczania języków obcych w jak najwcześniejszym wieku,  kiedy to umysł dziecka jest najbardziej chłonny, zaś wciąż plastyczny narząd mowy zdolny jest do poprawnego odtwarzania słów oraz struktur w obcym języku, dlatego zachęcamy wszystkich rodziców do zainteresowania się ofertą naszej szkoły, która  wychodzi naprzeciw potrzebom naszego współczesnego świata. Młodzi ludzie wyposażeni w znajomość języków obcych  to osoby, którym łatwiej będzie zdobywać kolejne szczeble edukacji, a w przyszłości poszukiwani pracownicy i obywatele świata, dla których język nie będzie granicą.   

                                                                      

                                                                                                                                                                                             Anna Maćkowska

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

filmy

My na mapie