STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

        Magia. Tak jednym słowem można ocenić inscenizację „Harry Potter” - teatralną adaptację pierwszej z cyklu powieści o młodym czarodzieju. Scenariusz spektaklu, przygotowanego przez Teatr „Czwórka” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Radzionkowie,

napisała Anna Golus, która również, wspólnie z Kariną Walochą, wyreżyserowała go. Zadanie było trudne, ponieważ niełatwo przenieść na scenę wielowątkowy utwór, zachowując sens z jednoczesnym ograniczeniem liczby postaci. Udało się to jednak także dlatego, że aktorzy grali po kilka ról. W role adeptów Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie wcielili się uczniowie: Dawid Harwig (Harry Potter), Daria Müller (Hermiona Granger), Kamil Michalski (Ron Weasley), Kacper Chałubiec (Neville Longbottom, Dudley Dursley), Julia Waszkilewicz (ciotka Petunia, Sally Weasley), Mateusz Klimczok (Vernon Dursley, Draco Malfoy, bankier), Julia Pawełek (Severus Snape), Martyna Mostek (Rolanda Hooch), Anna Jasińska (Dolores Umbridge, troll, dozorca Filch), Natalia Otrembnik (Ginny Weasley), Wiktoria Frej (Albus Dumbledore), Oliwia Hachulska (Minerwa McGonagall), Wojciech Drapała (Lord Voldemort), Szymon Kurzok (Quirell), Piotr Tkaczyk (Rubeus Hagrid). Młodzi aktorzy tak dobrze wykonali swoje zadanie, że oczarowali widzów.

        W zaczarowanej sali biesiadnej Hogwartu w powietrzu unosiły się dziesiątki zapalonych świec, po sali fruwały listy, różdżki wprawiały przedmioty w ruch i zamieniały wodę w obłoki pary. Poza tym na jednej niewielkiej scenie, oprócz ogromnej komnaty z zaczarowanym sufitem, zmieściły się: londyński dworzec z peronem 9 i ¾, ulica Pokątna z bankiem Gringotta, mugolskie mieszkanie Dursleyów i Zakazany Las. Za tę magię odpowiedzialna była Anna Buchacz – autorka scenografii i efektów specjalnych. Ofiarnie pomogli jej Marek Gryboś - fantastyczny specjalista od oświetlenia, Joanna Golder, bez której niemożliwe byłyby zmiany miejsc akcji i Iwona Pietryga, dzięki której aktorzy sprawnie wcielali się w różne role. Oprócz tego swoją fizyczną siłą wspierali je panowie: Bartłomiej Wolicki, Łukasz Zając i Marcin Gnot .

        Aby dopełnić nastroju, potrzebna była jeszcze magiczna muzyka. Zadbali o nią Karina Walocha, Aleksandra Czmok i Wojciech Tobor. Muzyka zrobiła swoje – czary działały. Publiczność była zaskoczona i wzruszona. Trudno uwierzyć, że tak bardzo nieprofesjonalna ekipa, jak szkolny teatr, wykazała się takim profesjonalizmem.         Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy nam pomogli. Szczególnie pani dyrektor SP 4 Halinie Hypki i wszystkim kolegom, na których zawsze mogliśmy liczyć; rodzicom naszych aktorów za zaangażowanie i zrozumienie; pani dyrektor Justynie Konik i pracownikom CK „Karolinka” za udostępnienie sceny do prób, profesjonalne rady i życzliwość; panu Jarosławowi Wrońskiemu za opiekę medialną, objęcie naszego przedsięwzięcia honorowym patronatem Burmistrza Miasta Radzionków i promocję; naszym kochanym aktorom za wszystko, a widzom za zaufanie. Mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy Waszych oczekiwań. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się przekonać, czy nasz spektakl jest naprawdę magiczny, na ponowne spotkanie ze Szkołą Magii i Czarodziejstwa. Planujemy zaprezentować inscenizację uczniom szkół tarnogórskich, bytomskich i piekarskich. Mamy nadzieję spotkać się z Wami w przyszłym roku szkolnym.

 

Aleksandra Czmok

 

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI 15 WRZEŚNIA 2021R. +

    Serdecznie zapraszamy rodzców uczniów naszej szkoły w dniu 15 września (środa) na sptkanie z wychowawcami o godzinie 17:00.Wychowawcy klas poinformują DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie