MIESIĄC Z IKABOG

1.Konkurs czytelniczy

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VI do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym z wkrótce mającą ukazać się w Polsce nową książką autorki przygód Harry’ego Pottera „Ikabog.”Codziennie od 17 września do 30 września na drzwiach biblioteki publikowane będzie pytanie dotyczące tekstu. Odpowiedzi na wszystkie 10 pytań należy przesyłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Na odpowiedzi czekamy do 4 października.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody książkowe. Decyduje kolejność zgłoszeń!

2. Ogólnopolski konkurs na ilustrację

Copyright Wydawnictwo Media Rodzina 2020

W oczekiwaniu na ukazanie się książki zachęcamy rodziców dzieci do lat 12 do zgłaszania prac plastycznych, które być może zostaną wydane w książce.

Szczegółowy regulamin na stronie wydawnictwa Media Rodzina w zakładce Aktualności.

04 września 2020r.

NARODOWE CZYTANIE BALLADYNY W SP4

Na początku września nasi uczniowie i ich rodziny już po raz dziewiąty włączyli się w Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W tym roku wyznaczoną lekturą była Balladyna Juliusza Słowackiego. Podczas lekcji bibliotecznych ósmoklasiści zapoznali się z barwnym  życiorysem naszego Wieszcza oraz mieli okazję  wcielić się w fantastyczne postacie, między innymi Chochlika, Skierki czy Goplany. Magia i ponadczasowe przesłanie dramatu Słowackiego udzieliło się wszystkim uczestnikom, choć momentami było zabawnie za sprawą wszechobecnych archaizmów. Na zakończenie wydarzenia odbyła się sesja fotograficzna w bibliotece szkolnej. Już teraz cieszymy się na przyszły rok kiedy to zinterpretujemy fragmenty sztuki Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej.”