Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczynamy od znaczących sukcesów.

Zostaliśmy LAUREATAMI konkursu, ogłoszonego przez Ministra cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego, „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.  Tym samym szkolna baza wzbogaci się o w pełni wyposażoną, mobilną pracownię komputerową, by jeszcze lepiej rozwijać cyfrowe kompetencje, które są jednymi z kluczowych umiejętności potrzebnych do funkcjonowania w XXI wieku.

Mobilna pracowania wyposażona jest w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, posiada oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

Konkurs, w którym mogły brać udział wszystkie szkoły w Polsce, został ogłoszony na początku czerwca. Nadesłano aż 3075 prac. Jury wybrało 832 najlepsze prace, w tym zgłoszoną przez naszą szkołę pracę w kategorii klasy 1-3.

Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych, dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Uczniowie realizowali kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci oraz przygotowywali prace plastyczne.

Klasy 1-3: realizowały moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko”, a także przygotowywały projekt kolorowanki o zachowanie równowagi cyfrowej.

Klasy 4-6: realizowały moduł kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu”, pt. „Uprzejmy internauta” i przygotowały plakat z hasłem promocyjnym na temat właściwego zachowania w sieci, czyli netykiety.

Klasy 7-8: realizowały moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” oraz tworzyły hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem odnoszącym się do cyberzagrożeń i sposobów ochrony przez cyberatakami.

Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.