14 lutego po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że w naszej szkole jest wielu wspaniałych artystów i mówców. W tym właśnie dniu odbył się w świetlicy szkolnej konkurs recytatorski „Magia żywego słowa”, który jest szkolnym etapem ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „Mały OKR”. Oznacza to, że zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w Tarnowskich Górach podczas eliminacji powiatowych. W tym roku zgłosiło się aż 17 młodych artystów z klas I – III oraz 23 z klas IV – VIII.

Wśród prezentowanych wierszy największą popularnością, w kategorii dzieci młodszych, cieszyły się jak zawsze utwory Jana Brzechwy: „Kaczka Dziwaczka”, „Klej”, „Na straganie” oraz Juliana Tuwima: „Okulary”, „Warzywa”. Z kolei w klasach IV – VIII prym wiodły wiersze Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza oraz Bolesława Leśmiana.  Uczniowie wykazali się nie tylko znajomością tekstów, dykcją i emisją głosu, ale przede wszystkim pięknymi interpretacjami utworów lirycznych, które raz bawiły, raz wzruszały.

Nowością w tym roku były występy uczniów z Ukrainy, którzy recytowali teksty polskich autorów, oczywiście w języku polskim. I w tym miejscu wielki ukłon w stronę pani Joanny Aleksy, która przygotowywała dzieci do konkursu, szlifowała wymowę i opanowanie teksu.

Oto nasi laureaci z klas I – III:

I miejsce – Szymon Zając (kl. 3a)

II miejsce – Emilia Dmochowska (kl. 3a)

III miejsce – Zofia Bąk (kl. 2a) oraz Hanna Krzykawska (kl. 3a)

W klasach IV – VIII nagrodzono:

I miejsce – Amelia Zok (kl. 8a)

II miejsce – Julia Bendkowska (kl. 8b)

III miejsce – Dominika Surma (kl. 6a) oraz Milena Nowak (kl. 5b)

Wyróżnienia dla dzieci z Ukrainy:

Iryna Lutsyk (kl. 4a), Tamila Lomykina (kl. 6a), Denys Pushkar (kl. 5b)

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu. fotorelacja