Już tydzień minął od momentu pożegnania wakacji, 4.IX powitaliśmy nowy rok szkolny. W naszej szkole przez całe wakacje trwał intensywny remont, aby uczniowie od września mogli rozpocząć naukę w pięknie odnowionych salach.

Był on możliwy do przeprowadzenia dzięki sponsorom- przyjaciołom naszej placówki. Przy  wsparciu i zaangażowaniu gminy powstał u nas oddział przedszkolny grupy sześciolatków, który to projekt wymagał ogromnych nakładów finansowych. Miejsce dla maluchów zostało bardzo dobrze przemyślane i przygotowane na przyjęcie przedszkolaków. Została również odnowiona świetlica i korytarze szkolne. Pracownia geograficzna została gruntownie wyremontowana i zaopatrzona w nowy sprzęt szkolny i multimedialny dzięki wygranemu projektowi „Zielona Pracownia” organizowanemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Uroczyste otwarcie sali 36  przewidziane jest na październik. Uczniowie naszej szkoły wrócili do solidnie odnowionego budynku, w którym przywitali ich trzecioklasiści z IIIa i IIIb radosną akademią. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły życzymy wielu sukcesów, satysfakcji i wytrwałości w nowym roku szkolnym.