Pod koniec minionego roku szkolnego uczniowie klas czwartych i piątych naszej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radzionkowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pod hasłem „List do  taty”.

Szóstą już edycję tego konkursu zorganizowała Senacka Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej we współpracy z Fundacją Cyryla i Metodego – Inicjatywa Tato.Net. Patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka.

Zadaniem uczestników było napisanie pracy w formie listu na temat: Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata. Wszystkie listy naszych uczniów były ciekawe, szczere i wzruszające. Spośród ponad 30 wybraliśmy 10 najlepszych tekstów, które wysłaliśmy na konkurs. Jurorom najbardziej spodobała się niezwykła praca Pauliny Gnot, za którą otrzymała wyróżnienie. 16 września br w biurze senatora Zygmunta Frankiewicza w Gliwicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wysiłek, składamy gratulacje nagrodzonym i zachęcamy do kolejnych literackich prób.

Aleksandra Czmok, Anna Pawlica