STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

        31 stycznia w naszej świetlicy odbył się szkolny konkurs recytatorski „Magia żywego słowa”. Uczestniczyło w nim 22 uczniów z klas I – III oraz 16 z klas IV – VIII.

Celem konkursu jest popularyzacja i promocja talentu dzieci i młodzieży, odkrywanie i wspieranie talentów recytatorskich, dbałość o kulturę słowa, a także doskonalenie warsztatu artystycznego uczniów. Jury, w składzie p. Anna Golus, p. Anna Pawlica oraz p. Janina  Wilczek, oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. W klasach młodszych największą popularnością cieszyły się wiersze Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy, zaś wśród uczniów klas IV - VIII dobór utworów był bardziej zróżnicowany. Mogliśmy usłyszeć wiersze ks. Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana czy Leopolda Staffa. Poziom był bardzo wysoki, a uczniowie doskonale przygotowani. Zwycięzcami z klas I – III SP zostali: I miejsce – Dominika Surma (klasa IIIb), II miejsce – Milena Nowak (klasa II a), III miejsce – ex aequo Zuzanna Kitel i Wojciech Kujawiak (klasa Ib). W klasach IV – VIII nagrodzono: I miejsce – Daria Muller (klasa VIIIa), II miejsce – Amelia Zok (klasa Va), III miejsce – Emilia Fornal (klasa VIII). Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i informujemy, że wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się 21 lutego br.

Galeria

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia

  • Zebranie z rodzicami +

    5 lutego 2020r. zebranie ogólne po I semestrze godzina 17:00 Serdecznie zapraszamy   DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie