STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

Mamy w Radzionkowie jedyne takie muzeum w całej Polsce- Muzeum Chleba. Nie jest więc dziwne, że zjeżdżają tu wycieczki z całego kraju, a nawet z zagranicy, aby zobaczyć ogromną kolekcję rzeczy zgromadzonych przez p. Piotra Mankiewicza.

Ogromną pasją założyciela muzeum jest popularyzacja chleba, jednak w trakcie zbierania eksponatów odtworzył dodatkowo salę lekcyjną, zgromadził elementy wyposażenia domów z wcześniejszej epoki, wózki dla niemowlaków, i wiele innych ciekawostek. Klasy 3a i 3b wybrały się na wizytę w tym ciekawym miejscu, żeby usystematyzować wiedzę w temacie "Od ziarenka do bochenka" oraz przypomnieć sobie o szacunku do chleba przekazywanym w domu rodzinnym. Ciekawe opowieści pani przewodniczki pozwoliły na poznanie produkcji pieczywa oraz narzędzi i maszyn niezbędnych do tego procesu. Na koniec I etapu czekała na uczniów niespodzianka- mogli własnoręcznie uformować sobie ciasto chlebowe, które w trakcie dalszej wycieczki upiekło się w mini- piecu piekarniczym. Po zakończeniu zwiedzania smakowało wyśmienicie! Sala lekcyjna okazała się również niemałym zaskoczeniem- ze złączonymi ławkami i miejscem na kałamarz, z prawdziwą katedrą oraz piecem kaflowym... Cała wyprawa była niesamowita, pouczająca i na pewno atrakcyjna dla dużych i małych. Polecamy wizyty w naszym muzeum.

GALERIA

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Ogłoszenia

  • Zebranie z rodzicami +

    5 lutego 2020r. zebranie ogólne po I semestrze godzina 17:00 Serdecznie zapraszamy   DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie