STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

        Nasza szkoła, przy współudziale bibliotekarzy radzionkowskich podstawówek i Miejskiej Biblioteki Publicznej, włączyła się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez realizację projektu czytelniczego WOLNA I NIEPODLEGŁA.

W ramach projektu przeprowadzono: konkurs plastyczny „Sylwetki sławnych Polaków” – adresowany do uczniów klas VI – VIII i gimnazjalistów, konkurs plastyczny „Historia Polski w baśni i legendzie” dla uczniów klas I – III oraz konkurs ze znajomości baśni i legend polskich dla klas IV – V. Eliminacje szkolne w ostatnim konkursie przeprowadzono 21 listopada w formie testu pisemnego, który miał wyłonić trójkę zawodników reprezentujących szkołę w konkursie międzyszkolnym. Naszą szkołę drużynowo reprezentowali: Aleks Riger z klasy V b, Marta Drapała z V a oraz Aleksandra Miś z IV a. Finał konkursu odbył się 28 listopada w szkolnej świetlicy. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z radzionkowskich podstawówek oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnowskich Górach.

Dla uświetnienia imprezy uczennice klasy szóstej, Natalia i Julia, zaprezentowały wiersz Józefa Ratajczaka „Legenda”. Czwartoklasistki: Helena, Oliwia i Judyta zaśpiewały piosenkę „Płynie Wisła, płynie…”, a para pierwszoklasistów, Emilia i Alan, z przejęciem wyrecytowała wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały!”.

W jury zasiedli: mgr Jacek Stącel z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowskich Górach oraz Pani Ilona Czernecka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzionkowie.

Po wyrównanej walce jury ogłosiło werdykt: I miejsce zajęła nasza drużyna, II miejsce ex aequo reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 1, III miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnowskich Górach.

         Po konkursie czytelniczym ogłoszono wyniki konkursów plastycznych.

W konkursie „Sylwetki sławnych Polaków” I miejsce zajęła gimnazjalistka Natalia Nocoń ze Szkoły Podstawowej nr 1, II miejsce - Patrycja Sroka ze Szkoły Podstawowej nr 2, III miejsce – Magda Janik również ze Szkoły Podstawowej nr 2. Wyróżnienia otrzymali: Antonina Hoła ze Szkoły Podstawowej nr 1, Klarysa Zimnoch i Jakub Chudziński ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz nasza siódmoklasistka Daria Műller.

W konkursie plastycznym „Historia Polski w baśni i legendzie” I miejsce zajął trzecioklasista z naszej szkoły Artur Jarząbek, II miejsce ex aequo Wiktor Palian ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz nasza drugoklasistka Dominika Surma , III miejsce ex aequo Mateusz Lotz ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Milena Nowak – nasza pierwszoklasistka.

Wyróżnienia otrzymali: Paweł Piekarczyk i Bartosz Gnot ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz nasz uczeń - Filip Małek z klasy pierwszej.

        Prace plastyczne oceniały: mgr Maria Bączkowicz – lokalna artystka i florystka, specjalista d/s ekologii oraz mgr Patrycja Nocoń z filii MBP w Rojcy.

        Wszyscy laureaci konkursów otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

        Założeniem projektu było podkreślenie, że historia Polski jest tworzywem i inspiracją dla twórców, a życie w wolnej Ojczyźnie pozwala korzystać z dorobku kulturowego i przekazywać go z pokolenia na pokolenie. Uczniowie biorący udział w konkursach doskonale to udowodnili wykazując się znajomością wybranych utworów literackich lub tworząc prace plastyczne w oparciu o te utwory, a także pokazując, że nazwiska sławnych Polaków nie są im obce. BRAWO!!! .

        Na zakończenie wręczono również nagrody naszym uczniom, którzy brali udział w szkolnych konkursach zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Wyniki konkursów zostaną podane w zakładce BIBLIOTEKA.         

 

Galeria

                                           

KALENDARZ SZKOLNY

Ogłoszenia

  • Kiermasz Świąteczny i Zebranie z rodzicami +

    W dniu 18 grudnia (środa) Od godziny 11:00 do godziny 19:00 w sali gimnastycznej odbędzie się kiermasz świąteczny. Serdecznie zapraszamy DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie