STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

Zbliża się dłuższa przerwa świąteczna warto więc poruszyć tematy trochę odmienne od barszczu, uszek i prezentów. W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy.

Zajęcia przeprowadziła pani Joanna – ratownik medyczny. Prywatnie mama naszych uczniów. Pani ratownik opowiedziała świetliczakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pani ratownik dotyczących

zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji. Każde z dzieci mogło sprawdzić swoje umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych gdy w pobliżu nie ma dorosłych. Ta umiejętność może przydać się każdemu dziecku w przyszłości. Takie zajęcia pozwalają oswoić uczniów z tym, aby nie bały się udzielać pierwszej pomocy a przede wszystkim jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Joannie za przeprowadzenie zajęć.

 

Galeria

KALENDARZ SZKOLNY

Ogłoszenia

  • zebranie z rodzicami +

    16 września o godzinie 1700 odbędzie się zebranie z rodzicami w salach które przydzielone są do klasy DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie