Wydarzenia

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 


Rok szkolny 2020 - 2021

 

ŚWIETLICA W LISTOPADZIE...

     Wciąż trwamy w jesiennej kwarantannie. Uczniowie wraz z nauczycielami realizują naukę zdalną z domów starając się, aby było jak najwięcej obustronnych korzyści z tych zajęć.

       Świetlica również podejmuje działania w celu urozmaicenia dzieciom czasu popołudniowego. Są propozycje prac plastycznych, są łamigłówki edukacyjne, są zabawy kulinarne, a także bardzo ciekawe i różnorodne zabawy sportowe.

Dzieci, które mają ochotę skorzystać z tych propozycji, przysyłają  do wychowawców zdjęcia dokumentujące ich aktywności. Nie ma ich dużo, dlatego tym bardziej doceniamy te osoby, które chcą pochwalić się swoimi staraniami.

Gratulujemy odwagi i może ich przykład zachęci innych do tego typu dobrych praktyk.

Aktualnie prezentujemy tematykę zajęć z listopada.

Galeria


ŚWIETLICA WE WRZEŚNIU...

     To już październik, a my jeszcze chcemy nacieszyć się wrześniowymi, pięknymi, słonecznymi przygodami podczas świetlicowych zajęć. Było wiele spacerów, zabaw na świeżym powietrzu, a także na plantach, które cieszą się dużym zainteresowaniem ludzi dorosłych, ale również dzieci. Nasi uczniowie mają niepowtarzalną okazję korzystania z wielu atrakcji umieszczonych na tym placu rekreacji podczas zajęć, ponieważ jest on tuż za ogrodzeniem naszej szkoły.

     Dzieci podczas pobytu po lekcjach w świetlicy mają do dyspozycji także różne rodzaje zajęć, które uatrakcyjniają czas oczekiwania na rodziców.

     Wrzesień minął nam szybko i atrakcyjnie.

Galeria


Rok szkolny 2019 - 2020


ŚWIETLICA W LUTYM….

W lutym jeszcze nie było mowy o koronawirusie, więc świetlica korzystała z każdej chwili, aby zażyć świeżego powietrza . Dzieci pod czujną opieką wychowawców wychodziły na dwór, aby przewietrzyć głowy po kilku godzinach pracy lekcyjnej. To jest ważne dla właściwej pracy mózgu, a także dla odporności organizmu. Dzieci po raz pierwszy zwiedziły zrekultywowane przez gminę planty obok naszej szkoły. Jest tam wiele miejsc, w których można bardzo przyjemnie spędzić wolny czas. Bardzo cieszy nas fakt, że ten piękny teren sąsiaduje z podwórkiem szkolnym, bo nasi uczniowie na pewno będą tam częstymi użytkownikami.

Radości i zabawom nie było końca!

Galeria


W GRUDNIU W ŚWIETLICY….

W naszej świetlicy w grudniu bardzo wiele się działo. Najpierw dzieci przygotowywały ozdoby świąteczne: kolorowe łańcuchy, papierowe aniołki na choinkę, które z pewnością sprawiły, że nasza świetlica nabrała pięknego, świątecznego wyglądu. Następnie, ponieważ pogoda nam sprzyjała, kilka razy wybraliśmy się na spacer. Z kolei 20 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne dla wszystkich świetliczaków. Były kolędy, życzenia, różne ciasteczka i pierniczki, które dzieci samodzielnie ozdobiły i z pewnością dzięki temu lepiej smakowały. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i pokoju. Niech te kilka świątecznych dni będzie czasem spędzonym w gronie najbliższych, a  Nowy Rok 2020 przyniesie szczęście i pomyślność.

Galeria


ANDRZEJKI

Tradycyjne andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. W naszej świetlicy również nie mogło zabraknąć zabawy andrzejkowej, która odbyła się nieco wcześniej, bo 27 listopada. Były tańce, śpiewy - karaoke, konkursy, np. popularne krzesełka, taniec na gazecie, no i oczywiście wróżby, np. ustawianie butów do progu drzwi. Te i wiele innych jeszcze atrakcji przygotowały panie Ewelina Pakuła, Agnieszka Hypki, Teresa Kandzia i Anna Pawlica. Dzieci, po szaleństwach na parkiecie, mogły skorzystać z napojów oraz słodkiego poczęstunku, za który bardzo dziękujemy rodzicom naszych świetliczaków. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci,  poprzebierane za wróżki, wampiry, czarodziejów czy księżniczki, doskonale się bawiły i już czekają na kolejną świetlicową zabawę.

Galeria 


ŚWIETLICA JESIENIĄ

Słoneczna jesień została już tylko w naszych wspomnieniach. W obecnej szarudze przypomnijmy sobie te słoneczne dni i październikowe harce na placu zabaw czy boiskach wokół naszej szkoły. Wrócimy do tych zabaw dopiero wiosną. Złota polska jesień zagościła również w pracach dzieci, które fantastycznie pokazały przepiękne barwy tej pory roku. Dla naszych świetliczaków został ogłoszony konkurs plastyczny "Najstraszniejsze i najśmieszniejsze stworki oczami wyobraźni naszych dzieci". Prace wykonane w domu i na lekcji zostały zgłoszone w różnej formie: płaskiej i przestrzennej i w takich kategoriach były oceniane przez świetlicowe jury. Doceniono każdy wkład pracy. Dzieła naszych małych artystów są wystawione w galerii świetlicowej, które jeszcze przez parę dni można podziwiać. Gratulujemy wszystkim, którzy chcieli wziąć udział w takim wesołym konkursie.

Galeria


28 X w naszej świetlicy zagościły niezwykłe postacie: Czerwony Kapturek, cyganki, supermeni, diabełek, wróżki, kościotrupy, śpiochy i wiele innych. Dla świetliczaków Panie Ewelina Pakuła, Celina Kurzok, Teresa Kandzia i Elżbieta Krzemińska przygotowały wieczór pełen niespodzianek. Były tańce własne, Just dance (cieszył się sporą popularnością), taniec na gazecie i z balonem, pociągi i wężownice. Nie mogło zabraknąć również popularnych krzesełek.  W konkursie na najciekawszy strój panie z jury miały spory kłopot, bo wiele postaci zasługiwało na wyróżnienie. Po burzliwych obradach ostatecznie wyłoniono aż 10 wspaniałych, kreatywnych strojów. Ale wszyscy wykazali się pomysłowością. W przerwach dla nabrania sił i uzupełnienia niezbędnych do zabawy kalorii był przygotowany stół z przekąskami i piciem, które dostarczyli niezastąpieni rodzice- bardzo dziękujemy❤️.

Nasz niezwykły bal przebierańców był podsumowaniem ciepłej, kolorowej, fantastycznej jesieni i wprowadził nas w długie wieczory tanecznym krokiem.

Galeria


Niedawno było Pasowanie na Uczniów naszych najmłodszych milusińskich. To uroczysta chwila, kiedy to przedszkolaki awansują na pierwszoklasistów. Większość z nich jest zapisanych do świetlicy i uczestniczy w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez wychowawców przed i po lekcjach. Dzieci przez 2 miesiące zapoznawały się ze specyfiką spędzania czasu na świetlicy i poznały regulamin korzystania z zajęć w czasie wolnym od lekcji. W związku z tym tradycyjnie pani Ewelina Pakuła z 2 wychowawczyniami przygotowały i przeprowadziły Pasowanie na Świetliczaków dla pierwszaków. Nie było to takim prostym zadaniem, ponieważ dzieci musiały pokonać wyznaczony tor przeszkód, z zasłoniętymi oczami spróbować i odgadnąć smaki podawane do ust przez Panią Ewelinę, następnie wykonać przewrót w przód i w tył. Na końcu czekała już Pani dyrektor Lidia Dylewska z dużym piórkiem, którym mianowała młodych adeptów na Świetliczaków. Wszystkie dzieci zdały egzamin "śpiewająco"! Gratulujemy i witamy w grupie świetlicowej.

Galeria


Pogoda w tegorocznym październiku jest dość zmienna. Ale świetliczaki nie poddają się i korzystają- jeśli tylko nie pada deszcz- z uroków jesieni. Najpierw były zbiory żołędzi i kasztanów, z których potem można było zrobić najrozmaitsze stworki. Łączenie części za pomocą plasteliny ćwiczyło motorykę małą, ale również rozwijało wyobraźnię. Dzieci bardzo chętnie prezentowały wykonane potworki, które były niepowtarzalne, wesołe i wyjątkowe.

Innym razem na spacerze wokół szkoły dzieci zbierały kolorowe liście- chwaliły się, który jest piękniejszy, bardziej kolorowy, nietypowy, niepowtarzalny.... Od razu wszyscy snuli plany, co z takich okazów można stworzyć na świetlicy.

Można z nich zrobić stemple!

I tak powstała jesienna mozaika z kolorowych liści malowanych farbą. I znów każda praca jest wspaniała, autorska- jedyna w swoim rodzaju! Wszyscy byli bardzo zadowoleni z zajęć, a największą pochwałą dla nauczycielek na świetlicy jest rozczarowanie dzieci, że rodzice już po nie przyszli...

Galeria


W tym roku szkolnym w naszej świetlicy swój czas przed i po lekcjach spędza bardzo dużo dzieci. Wszystkie nauczycielki pracujące tam wymyślają więc dla nich różnorodne ciekawe zadania i propozycje spędzania wolnego czasu. Wrzesień to jeszcze ciepły miesiąc, dlatego często wychodzą na dwór i spacerują, bawią się na placu zabaw lub w parku...

Z niecierpliwością czekamy na zakończenie prac rewitalizacyjnych za płotem naszego placu szkolnego, ponieważ będzie to nowa oferta ruchu na świeżym powietrzu. Takie dotlenianie młodych organizmów jest bardzo ważne i wychowawczynie naszej świetlicy bardzo o to dbają przez cały rok. A poza tym spędzanie wolnego czasu bez urządzeń elektronicznych- z kolegami i koleżankami nie tylko ze swojej klasy- buduje nowe relacje oraz uczy właściwego zachowania się w grupie.

Dzieci tutaj tak świetnie spędzają czas, że często nie chcą wracać do domu ?

A to z kolei podpowiada rodzicom, że nie zabawy na smartfonach czy innych tabletach, ale czas spędzony na rozmowie, zabawie bezpośredniej z mamą czy tatą- to jest wartość największa.

GALERIA

 

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

filmy

My na mapie