STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

         4 marca Szkoła Podstawowa nr 4 w Radzionkowie otwarła swoje klasy dla każdego, kto chciał zapoznać się z tym, co mamy do zaoferowania naszym przyszłym uczniom. Rodzice i kandydaci na pierwszoklasistów najpierw mogli zobaczyć film dokumentujący wszystko to, co działo się u nas w zeszłym roku szkolnym, następnie uczestniczyli w spektaklu pt. „Uważajcie na studnie w lesie...”

wystawionym przez szkolny zespół teatralny, a w końcu zostali zaproszeni przez nauczycieli do klas, gdzie przygotowano dla nich różne atrakcje: odbyli podróż w świat baśni i piosenek naszych rodziców; układali figury geometryczne na tablicy magnetycznej; mogli zagrać na instrumentach  muzycznych, sprawdzić, jak działa waga i tradycyjny zegar; z masy porcelanowej lepili figurki, a z kolorowego papieru tworzyli słodkie myszki. Dużym powodzeniem cieszyły się tablica interaktywna i doświadczenia chemiczne, podczas których powstał kolorowy deszcz i model wybuchającego wulkanu. Szkolny logopeda proponował zabawy usprawniające narządy mowy, na sali gimnastycznej zorganizowano tor przeszkód, a szkolna kawiarenka kusiła słodkościami.

         W tym czasie rodzice zostali zapoznani z ofertą edukacyjną, m.in. z planowaną na przyszły rok szkolny innowacją - otwarciem klasy pierwszej z rozszerzonym językiem angielskim. Znajomość tego języka, jak wiadomo, ułatwia życie na każdym poziomie, od pobytu na wakacjach po poszukiwanie pracy w przyszłości, dlatego inwestowanie w rozwój kompetencji językowych jest dla każdego myślącego perspektywicznie rodzica jedną z najważniejszych umiejętności, w jaką pragnie wyposażyć swoje dziecko. My taką możliwość oferujemy.

         O nauce w naszej szkole opowiadali także nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, którzy jako pierwsi będą pracować z pierwszoklasistami Podkreślali, że głównym zadaniem pierwszego etapu edukacji jest zachęcenie dzieci do samodzielnej nauki i nabycie podstawowych umiejętności poprzez zabawę, z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Podkreślono, że w naszej szkole celowi temu służy nie tylko nauka w godzinach lekcyjnych, ale także praca z dziećmi na świetlicy. Działająca od 7:00 do 16:00 jest miejscem, którego dzieci nie chcą opuszczać, ponieważ oferuje nie tylko bezpieczne miejsce, w którym czeka się na odebranie przez rodziców, ale także daje możliwość zjedzenia smacznego obiadu, odrobienia lekcji oraz rozwijania zainteresowań i  zabawy z kolegami. 

         Ważnym aspektem rozwoju jest nabywanie sprawności fizycznej, o którą oprócz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej dbają nasi nauczyciele wychowania fizycznego, którzy znani są z tego, że kształcą sportowe gwiazdy. Nasza szkoła dba, by każde dziecko od najmłodszych lat było sprawne i samodzielne, w tym celu organizowane są m.in. wyjazdy najmłodszych na basen, zabawy na świeżym powietrzu na szkolnym placu zabaw i obiektach sportowych sąsiadujących z terenem naszej szkoły. Taka aktywność jest wspomagana przez położenie szkolnego budynku wśród zieleni, z dala od ruchliwych ulic w sąsiedztwie terenów zielonych z siłownią, placem zabaw i placem do nauki zasad ruchu drogowego.

         Ważną zaletą nauki w naszej szkole jest także proponowanie dzieciom spędzania czasu bez telefonów i tabletów. Dzieci chętnie spędzają czas w szkolnej bibliotece, która jest nie tylko miejscem wypożyczania lektur, ale także cichym zakątkiem, w którym można jak dawniej porozmawiać i zwyczajnie pobyć ze sobą.

 Wszystkich uczniów, którzy jeszcze nie zdecydowali, w której szkole rozpoczną naukę pierwszego września zachęcamy do odwiedzenia naszej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Józefa Lompy w Radzionkowie. Zapraszamy.

 Aleksandra Czmok

Galeria

 

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Ogłoszenia

  • Zebranie z rodzicami +

    5 lutego 2020r. zebranie ogólne po I semestrze godzina 17:00 Serdecznie zapraszamy   DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie