STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

Dzisiaj była w naszej szkole niezwykła wystawa- EGZOTYCZNE ZWIERZĘTA. Pan Krystian Kawik- hodowca i skarbnica wiedzy o swoich podopiecznych w jednym- gościł u nas nie pierwszy już raz.

3 lekcje zostały zamienione na niesamowite zajęcia poglądowe. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć najprawdziwszych przedstawicieli owadów, gadów i płazów. Na początku więc zostały przedstawione karaluchy, ptasznik, skorpion, następnie żaba rogata, rzekotka, żółw wodny długoszyjny, żółw lądowy, jaszczurka, legwan, aż wreszcie pyton królewski, boa dusiciel wzbudzający największe emocje. Pan Krystian przekazywał nam wiele przeróżnych ciekawostek związanych z prezentowanymi zwierzętami, które mocno pobudzały wyobraźnię dzieci.

Na koniec zwrócił uwagę na ochronę środowiska- musimy o nie dbać, chronić je przed zanieczyszczeniami i szeroką degradacją, aby i zwierzęta, i ludzie mogli żyć na naszej wspaniałej, jedynej takiej w naszym Układzie Słonecznym planecie, jaką jest Ziemia.

To niesamowicie ważne przesłanie, które nabiera coraz mocniejszego akcentu: segregujmy śmieci i wyrzucajmy je do kosza, a nie na chodnik czy do lasu, nie palmy w piecach "byle czym", nie stosujmy pestycydów, oszczędzajmy wodę i energię elektryczną, używajmy opakowań i toreb wielokrotnego użytku, itp.

Pamiętajmy- EKOLOGIA ZACZYNA SIĘ W DOMU, więc my- dorośli- pokazujmy naszym dzieciom zdrowy tryb życia.

Galeria

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Ogłoszenia

  • Zebranie z rodzicami +

    5 lutego 2020r. zebranie ogólne po I semestrze godzina 17:00 Serdecznie zapraszamy   DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie