STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

 • Witaj szkoło
 • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
 • Nauka plywania i jazdy na nartach

            18 maja nasza Szkoła Podstawowa nr 4 w Radzionkowie stała się miejscem rodzinnego pikniku. Impreza ta odbywa się nieprzerwanie od wielu lat. Co roku z niepokojem spoglądamy w niebo, wypatrując chmur.

Niespodziewanie, tym razem pogoda była piękna prawie do końca, więc w „Kawiarence pod lipami” można było spróbować grochówki i grillowanej kiełbaski z kiszonymi ogórkami. Oprócz wytrawnych dań serwowano wypieki i słodkie desery przygotowane przez nasze Panie. Królowały wśród nich zdrowe i ekologiczne ciasta, owocowe i jogurtowe przekąski oraz mniej zdrowe, ale równie pyszne słodycze.

            Miłośnicy ruchu mogli wziąć udział w rozgrywkach sportowych, do których zachęcali nasi trenerzy. W meczu siatkówki „dorosła” drużyna pokonała zespół reprezentujący uczniów 3:1. Zawodnikom gratulujemy kondycji i zazdrościmy odwagi. Sportowe talenty można było także prezentować, pokonując dziecięcy tor przeszkód i biorąc udział w konkursie strzeleckim lub pokazowych zajęciach zumby prowadzonych przez panią Agnieszkę Jochlik. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz zaprzyjaźnionej sekcji judo Ikizuma z Bytomia.

            Piknik nie mógłby się odbyć bez malowania twarzy. Tradycyjnie malowano twarze dzieciom, ale w tym roku także można było zrobić sobie „dorosły” makijaż, z czego  chętnie korzystały nasze uczennice.

            Wszyscy miłośnicy nauki zostali zaproszeni do sali fizycznej na wybuchowe warsztaty chemiczne, zgodnie z hasłem „Trudne nie znaczy nudne”, a wszystkich zainteresowanych umiejętnościami survivalowymi porwali do zabawy harcerze z XII DH „Oręż”. Zaproponowane przez nich Koło Fortuny oferowało nagrody za poprawne rozwiązanie zadań polegających na wiązaniu węzłów, odczytywaniu mapy, posługiwaniu się kompasem itp. Atrakcyjne, a do tego przydatne.

            Goście zgromadzeni w kawiarence mogli podziwiać artystyczne popisy grupy tanecznej „Majery”; wysłuchać wiązanki śląskich piosenek w wykonaniu naszego szkolnego chórku, któremu towarzyszył pan Robert Kier. Czas pikniku umilał nam tradycyjnie zespół „Nas Troje”.

            Szkolna świetlica na chwilę zamieniła się w salę teatralną. Widzowie mogli podziwiać występ naszych młodych artystów w dwujęzycznej wersji znanej baśni „Snow White, czyli Królewna Śnieżka”.  Po występie czwartoklasistów zaprezentowali się najstarsi uczniowie. Prezentowali swoje umiejętności językowe w zabawnych scenkach i wyjątkowo rytmicznej piosence z kubeczkami. 

            Nie byłoby pikniku bez loterii fantowej. Na zdobycie losów trzeba było czekać w dłuuugiej kolejce, ale tegoroczne fanty warte były chwili poświęcenia. Główną nagrodą był efektowny tablet ufundowany przez Auto Serwis Piotr Mostek, ale równie wielkich emocji dostarczyły:

 • ufundowany przez salon Optyczny Piotra Nycza talon na badanie wzroku;
 • naczynia jednorazowe i środki czystości przygotowane przez firmę Klaro;
 • talon na pedicure w Salonie Fryzjersko-Kosmetycznym pani Dagmary Konderli;
 • zaproszenie na dużą pizzę od Państwa Kos;
 • bon do solarium Gabinetu Kosmetycznego Basia;
 • głośniki i słuchawki ufundowane przez firmę Julbus;
 • wejściówki do kopalni od Kopalni Guido;
 • bon do kosmetyczki do Gabinetu Kosmetycznego pani Ilony Sasak;
 • wymiana opon w Cider Gum;
 • lody i pieczywo ufundowane przez piekarnię Wylenzek i Wspólnicy;
 • nagrody ufundowane przez państwa Miś i pana Tomasza Zarzyckiego z PPUH VOIGHT Sp.z.o.o.

 

            Organizatorzy pragną podziękować wszystkim naszym przyjaciołom, bez których nie udałoby się zorganizować pikniku. Przede wszystkim naszym Rodzicom, Pracownikom i Uczniom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się, byśmy mogli miło i aktywnie spędzić razem czas. Do zobaczenia na kolejnym pikniku.   

 Aleksandra Czmok

Galeria

 

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia

 • Zebranie z rodzicami +

  5 lutego 2020r. zebranie ogólne po I semestrze godzina 17:00 Serdecznie zapraszamy   DALEJ
 • 1

filmy

My na mapie