STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

Światowy Dzień Czytania Tolkiena Światowy Dzień Poezji

         Te dwa marcowe wydarzenia nie obyły się bez echa w bibliotece szkolnej.

        Z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena zorganizowano wystawę książek pisarza wraz z krótką biografią oraz wyeksponowano wiele ciekawostek i informacji związanych z „Władcą Pierścieni”  „Hobbitem”, najwybitniejszymi dziełami światowej klasyki.

Na spotkaniu koła bibliotecznego także skupiono się na Tolkienie. Tym razem czytano mniej znane opowiadania pisarza ze zbioru „Tolkien dzieciom” oraz słuchano wypowiedzi szóstoklasistek, które dzieliły się swoimi wrażeniami po lekturze „ Hobbita”.
Z okazji Światowego Dnia Poezji wykonano gazetkę okolicznościową zachęcającą do sięgania po wiersze oraz zaproszono wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursach poetyckich. (Regulaminy konkursów i konkursowe wiersze można znaleźć w zakładce BIBLIOTEKA). Uczniów klas drugich i trzeciej oraz oddział przedszkolny zaproszono na spotkanie z poezją. Drugoklasiści zmagali się z wybranymi wierszykami Małgorzaty Strzałkowskiej ze zbioru „Wierszyki łamiące języki”, a uczniowie klasy trzeciej i przedszkolaki wzięli udział w imprezie czytelniczej przygotowanej przez koło biblioteczne. Członkowie koła przedstawili scenki: „Wilk u dentysty”, „Paweł i Gaweł”, „O dwóch kotkach”, „Tom” oraz przeczytali kilka wierszy ze zbioru Wandy Chotomskiej „Podróże po piórze”. Zabawne wiersze zaprezentowane dzieciom  miały na celu zachęcić je do sięgania po poezję i udowodnić, że poezja nie musi być nudna.

Galeria

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Ogłoszenia

  • Zebranie z rodzicami +

    5 lutego 2020r. zebranie ogólne po I semestrze godzina 17:00 Serdecznie zapraszamy   DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie