STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

 Spotkania z książką w bibliotece szkolnej

„Nikt nie rodzi się z potrzebą czytania, potrzebę tę się nabywa, ale nie można jej nabyć bez pierwszej, drugiej i którejś z kolei przeczytanej książki (…)

Sławomir Mrożek

         Takim miejscem, które pragnie tę potrzebę rozwinąć jest niewątpliwie biblioteka szkolna, która nie tylko wspiera uczniów w procesie edukacji, ale także dba o ich rozwój emocjonalny, uczy odkrywania świata, kreatywności i rozwija aktywność twórczą.

        Cykliczne spotkania z książką oraz wolny dostęp do księgozbioru sprzyjają rozbudzaniu ciekawości czytelniczej. Uczniowie na przerwach, mimochodem, przeglądają różne książki – często przypadkowe. Niekiedy jest to pretekst, by dłużej zabawić w bibliotece, a czasem jest to świadome wyszukiwanie ciekawej pozycji, która przyciąga uwagę kolorową okładką, bądź zaskakującym tytułem. Każdy z tych sposobów jest dobry, aby zacząć obcować z książką. Uczniowie klas młodszych i oddział przedszkolny systematycznie spotykają się na wspólnym czytaniu. Kameralne warunki i przyjazna atmosfera sprawiają,  że dzieci w skupieniu słuchają prezentowanych tekstów i chętnie wypowiadają się na ich temat. Mali słuchacze niejednokrotnie identyfikują się z losami literackich bohaterów, potrafią nazwać emocje, rozróżnić dobro od zła, uczą się empatii i pokonywania własnych słabości.

Właściwie dobrana książka wprowadza czytelnika w świat wartości, ale potrafi także wzruszyć, rozśmieszyć, zmusić do samodzielnego myślenia.

        Dzięki organizowanym wystawkom książek i gazetkom okolicznościowym uczniowie na bieżąco mogą śledzić kalendarz wydarzeń czytelniczych, a także nieraz w nich uczestniczyć. W grudniu uczniowie wzięli udział w konkursie świątecznym, w którym musieli wykazać się znajomością treści bieżących czasopism dla dzieci i młodzieży (Świerszczyk, Kumpel, Victor Junior, Victor). W lutym zaproszono wszystkich chętnych do udziału w konkursie czytelniczym „Rozwiń skrzydła swojej wyobraźni” oraz w konkursie „Mam kota na punkcie kota”. Celem pierwszego konkursu było rozwijanie wyobraźni uczniów. Należało wykonać pracę plastyczną w oparciu o zaproponowane fragmenty książek. Drugi konkurs poświęcony był Światowemu Dniu Kota. Z tej okazji sympatycy kotów, i nie tylko, mogli wykonać kota dowolną techniką plastyczną lub uwiecznić czworonoga na zdjęciu. Uczniowie, czasem  przy współudziale rodziców lub rodzeństwa, wykazali się ogromną pomysłowością i umiejętnościami. Wyniki konkursów i nagrodzone prace można obejrzeć w zakładce BIBLIOTEKA. Nagrody dla uczestników konkursów ufundowała Rada Rodziców.

GALERIA

 

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Ogłoszenia

  • Zebranie z rodzicami +

    5 lutego 2020r. zebranie ogólne po I semestrze godzina 17:00 Serdecznie zapraszamy   DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie