STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

10 marca w świetlicy Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Radzionkowie odbyło się spotkanie uczniów klas I – III szkoły podstawowej z Waldemarem Cichoniem – autorem książek dla dzieci. Młodzi słuchacze  dowiedzieli się co zainspirowało pisarza do napisania cyklu o niesfornym kocie Cukierku oraz wysłuchali wybranych opowiadań.

Na zakończenie uczniowie zadawali pytania związane z tworzeniem książki. Jak długo się ją pisze? Jak powstaje okładka? Komu powierza się ilustracje? Jak przystało na spotkanie z pisarzem nie obyło się bez autografów, zakupu książek z imienną dedykacją oraz wspólnego zdjęcia i podziękowań. Mamy nadzieję, że żywy kontakt z pisarzem zachęci najmłodszych do sięgania po książki i rozbudzi w nich zainteresowania czytelnicze. Wszyscy zainteresowani przygodami Cukierka będą mogli wypożyczyć książkę w  szkolnej bibliotece.  

 

GALERIA

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Ogłoszenia

  • Zebranie z rodzicami +

    5 lutego 2020r. zebranie ogólne po I semestrze godzina 17:00 Serdecznie zapraszamy   DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie