STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

Dzisiaj Wielkie Świętowanie Polski i Polaków: 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Czas, kiedy nie było nas na mapie świata, kiedy jako naród byliśmy podlegli innym mocarstwom, kiedy ostatecznie rozgrabione zostały nasze ziemie- to aż 123 lata! Jak łatwo policzyć- czas naszej wolności, suwerenności, powrotu na mapy- jeszcze nie został wyrównany z tamtym okrutnym etapem dziejowym.

Pamiętając o wszystkich żołnierzach, młodych ludziach walczących o Ojczyznę i oddających za nią swoje życie nie tylko dla siebie, ale i dla NAS, następnych pokoleń, uczniowie naszej szkoły zorganizowali piękną, uroczystą akademię. Były recytacje patriotycznych wierszy, wspólne śpiewanie żołnierskich piosenek i wiele wzruszających momentów. Podniosła atmosfera tych występów przypomniała nam wszystkim, że pomimo różnych zawirowań historycznych wciąż istniejemy jako naród i państwo. Musimy odpowiedzialnie traktować naszą wolność i uzewnętrzniać nasz patriotyzm, dlatego w każdym polskim domu powinna się znaleźć wywieszona flaga biało- czerwona. Na zakończenie akademii Pani dyrektor Lidia Dylewska wręczała uczniom, którzy zajęli I, II, III miejsce i wyróżnienia w konkursie plastycznym "Niepodległa" nagrody rzeczowe. Wszystkim naszym uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzymy dobrego świętowania.

 

Galeria

 

KALENDARZ SZKOLNY

Ogłoszenia

  • zebranie z rodzicami +

    W dniu 21 grudnia odbędzie się zebranie z rodzicami od godz 1700 do godziny 1900, Ze względu na obostrzenia spowodowane DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie