STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

        Dzień 11 listopada – święto odzyskania niepodległości - jest bardzo uroczystym dniem w naszym kraju. Tegoroczne obchody mają dodatkowo niezwykły klimat, bo to przecież już po raz setny cieszymy się, że mamy niepodległą Ojczyznę.

Jak co roku, z okazji tego dnia na chwilę zawieszamy wszelkie konflikty między nami, ponieważ mocno czujemy, że wszyscy jesteśmy przede wszystkim Polakami.

        Już za kilka dni rozpocznie się wspólne świętowanie faktu, że po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę Europy. Cenimy sobie tę chwilę ponad wszystko, dlatego w piątkowy wieczór 26. października w Szkole Podstawowej nr 4 w Radzionkowie zorganizowano uroczystą Wieczornicę poświęconą temu niesamowicie ważnemu momentowi w naszej polskiej historii. Zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie, uczniowie i nauczyciele solidarnie włączali się we wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Ton tej artystycznej ekspresji nadawali piątoklasiści występujący w roli żołnierskiego chóru.

        Ważnym punktem programu był konkurs recytacji wierszy patriotycznych, którego zwycięzcy będą reprezentowali naszą szkołę w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, a byli nimi Alicja Pradela i Piotr Otrembnik.

        Nie mniej ważnym punktem programu było rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. „Niepodległa”. Efekty plastycznych zdolności naszych uczniów można było podziwiać na szkolnym korytarzu, gdzie zorganizowano wystawę efektów konkursu. I miejsce zajęły w nim Alicja Pradela SP4, Alicja Kasperczyk SP4, Iwona Ziora SP4, II miejsce Agata Bunio SP 1, Natalia Otrembnik SP4, Maria Wrodarczyk SP 1, III miejsce Nadia Urbańczyk SP4, Anna Sitek SP4, Jakub Słota SP4, Oliwia Hachulska SP4. Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Hajda SP1, Piotr Kowal SP4, Martyna Szromek SP4, Karolina Pawnuk SP4, Kamil Pluta SP4, Emilia Nolewajka SP1. Zwycięzcy obu konkursów o trzymali gratulacje i dyplomy z rąk pani dyrektor Lidii Dylewskiej. Obiecane nagrody rzeczowe zostaną wręczone podczas akademii 9 listopada.

        Bardzo miłym akcentem uroczystości była przerwa, podczas której można było skorzystać z dobrodziejstw wieczornej kawiarenki, w której serwowano kawę, herbatę i ciasta przygotowane przez nauczycielki i nasze mamy. Można było również porozmawiać na temat wrażeń artystycznych i omówić istotne sprawy szkolne.

        Nasza patriotyczna impreza zakończyła się zachwytami uczestników i ogromną satysfakcją organizatorów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili ją swoją obecnością.

                 Elżbieta Krzemińska

 

Galeria

 

KALENDARZ SZKOLNY

Ogłoszenia

  • zebranie z rodzicami +

    16 września o godzinie 1700 odbędzie się zebranie z rodzicami w salach które przydzielone są do klasy DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie