STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

                Dzięki projektowi „Preorientacja zawodowa i poznawanie funkcjonowania sieci sklepów Kaufland. Słownictwo logistyczne (niemiecko-polskie)”, 22 listopada tego roku uczniowie ostatniej, ósmej klasy SP4 w Radzionkowie Rojcy wybrali się do Centrum Dystrybucyjnego w Gliwicach – Kleszczowie.

Magazyn ten dostarcza towary dla 75 marketów Kaufland położonych na południu Polski. Jego powierzchnia to 46 tys. m 2. Mieszczą się w nim 3 działy asortymentowe: przechowalnia owoców i warzyw, magazyn-chłodnia do przechowywania artykułów świeżych i magazyn niechłodzony.

                Po dotarciu na miejsce zostaliśmy bardzo ciepło przywitani przez Panią Magdalenę Maciochę – asystentkę dyrektora, która zaprowadziła nas do głównej salki szkoleniowej, gdzie otrzymaliśmy słodki poczęstunek oraz zostaliśmy poinformowani o zasadach BHP i o tym, jak mamy się zachowywać podczas pobytu w magazynach. Specjalistą BHP był Pan Grzegorz Rusek. Po obowiązkowym szkoleniu odbyły się zajęcia zapoznawcze z Panem Tomaszem Chrapanem. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w biurach i magazynach, a także wielu innych ciekawostek, między innymi tego, że Kaufland należy do 10-ciu największych przedsiębiorstw w Europie, a także, że jest liderem w branży sklepów wielkopowierzchniowych. W Polsce działa 208 marketów i 3 centra logistyczne.

                Po zajęciach zapoznawczych Pan Chrapan zabrał nas na hale. Tam mogliśmy dokładnie zobaczyć, jak wyglądają magazyny od środka, dowiedzieliśmy się, w jaki sposób pracownicy obsługują wózki, jak odbierają i rozstawiają towar. Gdy już zwiedziliśmy wszystkie hale, dyrektor zabrał nas do biur, abyśmy zobaczyli także pracę biurową. Zostaliśmy tam bardzo miło powitani i przyjęci.

                Prawie dwugodzinna wycieczka zakończyła się powrotem do salki, gdzie mieliśmy chwilę na odpoczynek, następnie Pan Łukasz Przewoźnik (opiekun grupy) pokazał nam prezentację, na podstawie której został zorganizowany quiz. Walka pomiędzy uczestnikami wycieczki była zacięta, ostatecznie 1. miejsce zajął Sebastian Patoń, a na podium znaleźli się też: Dominik Mikos, który był 2. i Kamil Michalski – zdobywca 3. miejsca. Wygrani otrzymali specjalne nagrody przygotowane przez pracowników, a reszcie wręczono nagrody pocieszenia w formie stylowego notesu i długopisu firmy Kaufland. Po udanej wycieczce wróciliśmy do Radzionkowa.

autor tekstu:
Angelika Pawłowska (uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Radzionkowie )

autor zdjęć:
Krzysztof Aleksa (uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Radzionkowie)

 

 

 

 

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Ogłoszenia

  • Zebranie z rodzicami +

    5 lutego 2020r. zebranie ogólne po I semestrze godzina 17:00 Serdecznie zapraszamy   DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie