STRONA GŁÓWNA

 

 393px-POL Radzionkw COA.svg

 

  • Witaj szkoło
  • Klasy z rozszezonym jezykiem angielskim
  • Nauka plywania i jazdy na nartach

        Tegoroczne obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przebiegały pod hasłem „Książka to przyszłość”. To globalne święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych uczniów.

Współczesna biblioteka szkolna powinna być miejscem przyjaznym, gdzie można miło spędzić czas, mieć dostęp do nowości wydawniczych, rozwijać swoje pasje, a także odreagować stres szkolny i dobrze się bawić. Nasza biblioteka stara się towarzyszyć uczniom w ich rozwoju i mobilizować do różnych form aktywności.

        W październiku, z okazji święta bibliotek, zaproszono uczniów do udziału w konkursach i spotkaniach czytelniczych. Był Tydzień Gier Planszowych, konkurs pisania gęsim piórem „No to się popisz!”; były spotkania z książką „Magia czytania” oraz konkursy plastyczne: konkurs na plakat promujący bibliotekę i konkurs „Moja biblioteka”.

Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się gry planszowe i gęsie pióro. Uczniowie na przerwach i po lekcjach przychodzili do biblioteki, żeby pograć lub spróbować swych kaligraficznych umiejętności. Dla najmłodszych uczniów, w ramach lekcji, zorganizowano warsztaty pisania gęsim piórem, poprzedzone pogadanką na temat: Jak dawniej pisano. Najstaranniej przepisane teksty wyeksponowano na gazetce bibliotecznej i dołączono do prac konkursowych. Podczas świętowania nie zapomniano również o przedszkolakach. Maluchy gościły w bibliotece i z zainteresowaniem wysłuchały kolejnej części przygód roztargnionej czarownicy pt. Czarownica i pierniki.

Jednym słowem – w październiku biblioteka tętniła życiem. Można było również obejrzeć okolicznościowe wystawy atrakcyjnych książek, w tym o Janie Pawle II w związku z obchodami 40. rocznicy wyboru Polaka na papieża.

Z okazji Święta Bibliotek nie zabrakło również ofiarodawców, którzy podarowali bibliotece swoje książki, z których „już wyrośli”.

        Zwycięzcy październikowych konkursów otrzymają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, a wyróżnione prace zostaną wyeksponowane w bibliotece i na szkolnym korytarzu oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce BIBLIOTEKA.

 

GALERIA

 

KALENDARZ SZKOLNY

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Ogłoszenia

  • Zebranie z rodzicami +

    5 lutego 2020r. zebranie ogólne po I semestrze godzina 17:00 Serdecznie zapraszamy   DALEJ
  • 1

filmy

My na mapie